Naga Markets



Indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zamknęły się we wtorek w większości na wyższych poziomach po sesji naznaczonej decyzją prezydenta Joe Bidena o uwolnieniu 50 mln baryłek czarnego złota ze Strategicznej Rezerwy Ropy Naftowej. Jedynym indeksem, który tego dnia stracił był Nasdaq 100 cofającym 0,45%. Inwestorzy oczekiwali również na dane dotyczące raportu finansowego za III kwartał takich firm jak Dell Inc. i Hewlett-Packard.

  • Indeksy nie przejawiały nadmiaru entuzjazmu podczas sesji handlowej we wtorek
  • Indeks Dow Jones oraz S&P 500 nieznacznie rosły
  • Tymczasem technologiczny Nasdaq 100 stracił 
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street: Sesja pod znakiem uwolnienia 50 mln baryłek ropy w USA

We wtorek na głównym parkiecie USA nieznacznie się zazieleniło. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,55% co przełożyło się na 194 punkty na zamknięciu, podczas gdy indeks S&P 500 wzrósł niewiele ponad 0,17%. Technologiczny Nasdaq 100 tymczasem  stracił 0,45% z najsilniej tracącą spółką Zoom Video Communications Inc. spadającą o 14,71%.



Tego dnia jedną z kluczowych informacji był fakt, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił, iż polecił on Departamentowi Energii uwolnić 50 mln baryłek ze Strategicznej Rezerwy Ropy Naftowej. Biały Dom stwierdził, że decyzja jest “podjęta równolegle z innymi głównymi krajami zużywającymi energię, w tym Chinami, Indiami, Japonią, Republiką Korei i Wielką Brytanią.” Z całej kwoty 32 mln baryłek “będzie wymianą w ciągu najbliższych kilku miesięcy, uwalniającą ropę, która ostatecznie powróci do Strategicznej Rezerwy Ropy Naftowej w nadchodzących latach” – czytamy w oświadczeniu, natomiast 18 mln baryłek “będzie przyspieszeniem w ciągu najbliższych kilku miesięcy sprzedaży ropy, którą Kongres wcześniej autoryzował.”

wykres Kurs indeksu Dow Jones H1 24.11.2021
Kurs indeksu Dow Jones H1 24.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ze spółek Dell Technologies Inc. ogłosił, że jego przychody w trzecim kwartale 2021 roku wzrosły w skali roku o 21% do 28,4 mld dolarów i przekroczyły oczekiwania. Zysk netto spółki wzrósł o 341% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku do 3,9 miliarda dolarów. W tym samym czasie rozwodniony zysk na akcję (EPS) wzrósł o 351% rok do roku z 1,08 USD do 4,87 USD na akcję.

Tymczasem Hewlett-Packard ujawnił swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał fiskalny 2021 r., odnotowując przychody w wysokości 16,7 miliarda dolarów, przekraczając szacunki analityków. Liczba ta oznacza wzrost o 9,3% w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

  1. Po co są takie artykuły. Nic one nie wnoszą tylko stwierdzają fakty z dnia poprzedniego.
    A analizy z dnia dzisiejszego co do akcji amerykańskich są co najmniej nie trafione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here