Naga MarketsWall StreetRynki w w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w piątek znacznie wyżej, kończąc niestabilny tydzień handlowy skokiem indeksu Dow Jones liczącym prawie 600 punktów. Inwestorzy skupili się wówczas na leku COVID-19, po tym jak firma Merck poinformowała, że jej lek pomaga zredukować liczbę ciężkich przypadków choroby o połowę. W międzyczasie Biały Dom ujawnił, że około 2 mln osób w USA otrzymało już zastrzyk przypominający firmy Pfizer.

  • Piątkowa sesja przyniosła na głównym rynku USA mocniejsze odbicie
  • Indeks Dow Jones odbił ponad 600 punktów 
  • Tymczasem rynkiem rządziły dane dot. wydatków osobistych oraz szczepionki COVID-19
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Indeksy odrabiają, sentyment pozytywny wraca

Główne indeksy giełdowe w piątek odetchnęły m.in po tym jak na rynek wpłynęły napawające optymizmem dane o wydatkach osobistych, które wzrosły o 0,8%, a zaufanie konsumentów wzrosło o 3,6% w ujęciu miesięcznym. Według raportu wydatki na konsumpcję osobistą (PCE) w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 0,8% w sierpniu w porównaniu z poprzednim miesiącem, lepiej niż oczekiwały rynki. Liczba ta jest obecnie o 130,5 mld dolarów wyższa niż miesiąc wcześniej.Dochód osobisty wzrósł o 35,5 mld dolarów, co stanowiło wzrost o 0,2% w ujęciu miesięcznym. W tym samym czasie dochód osobisty do dyspozycji wzrósł o 0,1% lub 18,9 miliarda dolarów. Idąc dalej zaufanie konsumentów w USA wzrosło o 3,6% w ujęciu miesięcznym we wrześniu, jak wynika z piątkowego raportu Uniwersytetu Michigan. Indeks nastrojów konsumenckich wyniósł 72,8, co oznacza spadek o 9,5% w stosunku do września 2020 roku.

wykres Kurs Dow Jones H1 04.10.2021
Kurs Dow Jones H1 04.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wskaźnik bieżących warunków gospodarczych wyniósł 80,1, co oznacza wzrost o 2% w ujęciu miesięcznym i spadek o 8,8% w ujęciu rocznym. Tymczasem Wskaźnik Oczekiwań Konsumentów wzrósł o 4,6% w porównaniu do sierpnia 2021 r. i wyniósł 68,1.

Inwestorzy skupili się również na informacji o firmy Merck, która poinformowała, że jej lek pomaga zredukować liczbę ciężkich przypadków koronawirusa o połowę. Badany doustny lek przeciwko COVID-19 opracowany przez Merck & Co. Inc. i Ridgeback Biotherapeutics, „zmniejszył ryzyko hospitalizacji lub zgonu o około 50%” w badaniu fazy trzeciej. Merck zamierza ubiegać się o Emergency Use Authorization (EUA) z United States Food and Drug Administration „tak szybko, jak to możliwe” i „spodziewa się produkować 10 milionów kursów leczenia do końca 2021 roku„, jeśli otrzyma zgodę na lek.

Na fali optymizmu amerykańskie indeksy wzrosły, w tym Dow Jones, który wygenerował ponad 600-punktowe podejście. W poniedziałek rano z kolei akcje w Europie wzrosły przed publikacją najnowszego raportu na temat zaufania inwestorów w strefie euro.

invest

Autor poleca również:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here