Naga Markets

Indeksy w USA w dobrych nastrojach. S&P 500 walczy z oporem 4200 pktTydzień temu w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy sprawiły, że rynki wyceniały podwyżkę stóp procentowych o 75 pb. Z kolei wyraźny spadek inflacji (raportowany w środę) spowodował powrót optymizmu i wiary w mniej stanowcze zacieśnienie polityki monetarnej, wskazuje Maciej Leściorz na antenie Comparic24.Pozytywne nastroje w USA

– Wydaje się, że ten lęk zniknął. Ostatnio zelżał lub poszedł całkowicie w zapomnienie. Nawet można powiedzieć, że te ostatnie dni pomiędzy weekendem, czyli piątek, a później kolejne dni sesyjne, to inwestorzy mieli przejście z inwestorskiego piekła do inwestorskiego nieba. – wskazuje Maciej Leściorz z CMC Markets.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, w ubiegły piątek ogłoszone zostały dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, co przełożyło się na pogorszenie sentymentów, ponieważ solidna kondycja rynku pracy daje Rezerwie Federalnej zielone światło do bardziej restrykcyjnej polityki monetarnej.

Po danych z rynku pracy rynek spodziewał się wrześniowej podwyżki o 75 punktów bazowych, jednak środowy odczyt inflacji CPI w USA ponownie wprowadził zamieszanie. Inflacja w Stanach wyniosła 8,5% (w lipcu), wobec prognozowanych 8,7% i wobec czerwcowego odczytu na poziomie 9,1%.

Po tak pozytywnych danych rynek zaczął spodziewać się podwyżki o 50 punktów bazowych, tak by nieco ulżyć amerykańskiej gospodarce, która zdaniem wielu ekspertów zmierzała w stronę recesji.

Indeksy w USA w dobrych nastrojach. S&P 500 walczy z oporem 4200 pkt
Notowania S&P 500 w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Wczorajsza sesja na indeksie S&P 500 zakończyła bez wyraźnego rozstrzygnięcia. Początkowo indeks zyskiwał nawet do 4257 pkt, jednak w kolejnych godzinach wzrost ten został zanegowany. Ostatecznie S&P 500 zamknął się z wynikiem 4 207,27 pkt, co było poziomem bardzo zbliżonym do poprzedniego zamknięcia.

Zobacz również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułZłoty jest niedowartościowany o 30 proc. według indeksu Big Macka
Następny artykułCena pszenicy w oczekiwaniu na ważny raport dot. rynku zbóż w USA
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here