Naga Markets

Indeksy w USA rosną. Joe Biden wzmacnia zapewnienia o braku blokadTym razem widzimy, jak główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w czwartek na wyższych poziomie. Dzieje się tak między innymi ponieważ inwestorzy zostali wzmocnieni w zapewnieniach przez prezydenta Joe Bidena, że nie będzie żadnych przestojów z powodu koronawirusa (COVID-19). S&P500 generowało dzięki temu wzrost na poziomie 1,42% a Dow Jones skoczył o 1,82% nadrabiając wcześniejsze starty.

  • Amerykańskie indeksy rosły podczas czwartkowej sesj handlowej
  • Dow Jones sporo nadrobił, rosnąc ponad 1,82%
  • Prezydent USA uspokaja inwestorów o braku postanowieniach w kwestii blokad gospodarczych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Rynki z USA odrabiają starty

W czwartek widać było odrobinę optymizmu, ponieważ inwestorzy zostali wzmocnieni przez zapewnienie prezydenta Joe Bidena, że nie będzie żadnych przestojów z powodu koronawirusa. Prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawił w czwartek plan swojej administracji dotyczący walki z pandemią koronawirusów w zimie, podkreślając, że rząd federalny nie będzie wprowadzał żadnych ogólnokrajowych wyłączeń jako jednego ze środków. Biden wyraził nadzieję, że zestaw środków zawartych w opublikowanej dziś agendzie uzyska poparcie obu stron, zaznaczając, że reakcja na COVID-19 nie powinna być kwestią polityczną.Poskutkowało to wzrostem indeksów i pojawieniem się pozytywnego sentymentu. Dow Jones zakończył finalnie dzień na poziomie +1,82% co przełożyło się na 620 punktów  zaś technologiczny Nasdaq 100 na zamknięciu wzrósł o 0,71%. Na koniec S&P 500 zakończył sesję na poziomie 1,42% z najsilniejszą spółką w postaci Kroger Co skaczącą o 11,04%. Euro pozostało bez zmian w stosunku do dolara amerykańskiego.

wykres Kurs indeksu S&P 500 H4 03.12.2021
Kurs indeksu S&P 500 H4 03.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tego dnia również Departament Zdrowia Minnesoty (MDH) ogłosił, że mieszkaniec tego stanu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność szczepu koronawirusa Omicron, co czyni go drugim przypadkiem nowego wariantu udokumentowanym do tej pory w Stanach Zjednoczonych. Po wystąpieniu łagodnych objawów w dniu 22 listopada, poprosił o testy na koronawirusy dwa dni później i uzyskał wynik pozytywny.

Na koniec dnia prezes Federal Reserve Bank of Atlanta, Raphael Bostic stwierdził, że jest za tym, aby bank centralny przyspieszył proces taperingu i zakończył go “raczej wcześniej niż później”. Bostic powiedział, że skup obligacji spełnił swoją rolę i że tapering da więcej opcji w przyszłym roku, jeśli chodzi o podnoszenie stóp procentowych. Ponadto, podkreślił, że taper nie będzie hamował gospodarki, dodając, że bank centralny może mieć dane, które będą wpływać na politykę, kiedy już nie będzie tego procesu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here