Naga MarketsIndeksy w USA konsolidują przy historycznych szczytachPodczas dzisiejszej sesji firma Pfizer opublikowała zaktualizowane wynik badań klinicznych szczepionki przeciwko koronawirusowi. Firma poinformowała, że skuteczność leku wynosi aż 95%, czyli więcej o 5% niż podano we wstępnym raporcie. Wynik ten jest także nieznacznie lepszy od tego, który podała firma Moderna.

Pfizer z kolejnymi pozytywnymi wiadomościami. Chwilowa reakcja rynków

Niemniej jak widać po głównych indeksach giełdowych na świecie, informacja ta wywołała jedynie chwilowe, niewielkie wzrosty. Ostatecznie środowa sesja na Starym Kontynencie zamknęła się na plusie. Niemiecki indeks giełdowy DAX oraz francuski CAC40 zyskały około 0,5%, z kolei londyński FTSE 100 dodał 0,27%. Wzrosty obserwowaliśmy także na naszym polskim pakiecie, gdzie indeks WIG20 zakończył dzień wynikiem na poziomie +0,94%. Najlepiej radziły sobie dziś spółki: CCC, PKN Orlen i PGNiG, z kolei najmocniej traciła Jastrzębska Spółka Węglowa.

O ile doniesienia fakt opracowania skutecznej szczepionki na COVID-19 jest dobrą informacją dla rynków, która powinna pozytywnie wpłynąć na proces ożywienia światowej gospodarki, tak należy zauważyć że w krótkim terminie ryzyka związane z koronawirusem są spore. Choroba wciąż rozprzestrzenia się w szybkim tempie, a kolejne kraje decydują się na zaostrzanie restrykcji, co stanowi ryzyko w krótkim terminie.

W momencie przygotowywania tego komentarza na rynku akcji w USA obserwujemy niewielkie wzrosty. Najlepiej radzi sobie Russell, który jest notowany 0,7% wyżej. Z kolei Dow Jones dodaje 0,35%, a S&P 500 0,15%. W rejonach poziomu doniesienia znajduje się z kolei technologiczny Nasdaq. Jak widać rynkowe byki mają wyraźny problem z popchnięciem indeksów na wyższe poziomy. Fakt, że główne indeksy w Stanach konsolidują blisko historycznych maksimów, może przemawiać za korektę spadkową w najbliższym czasie, należy więc zachować ostrożność.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here