Naga Markets

Podczas kolejnej sesji rynki amerykańskie odbiły, kiedy inwestorzy i ich optymizm wspierany był danymi makroekonomicznymi publikowanymi w godzinach głównego handlu. Wzrost aktywności w amerykańskim sektorze usług przyspieszył w lipcu, co dało indeksom USA trochę oddechu.

  • Amerykańskie indeksy odnotowały wzrost
  • Wśród najsilniejszych znalazł się Nasdaq rosnący ponad 2,70% 
  • Dow Jones wygenerował blisko 500 punktowy wzrost
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dane wspierają optymizm na rynku

W środę główne akcje na Wall Street zakończyły sesję odnotowując znaczne zyski po tym, jak raport dotyczący krajowego sektora usług ujawnił trzymiesięczny szczyt w lipcu, pozornie tłumiąc obawy, że gospodarka wchodzi w recesję. Jak podał Institute for Supply Management (ISM) indeks aktywności biznesowej wzrósł o 3,8 pkt proc. do 59,9%, natomiast najsilniejszy wzrost o 4,3 pkt proc. do 59,9% odnotował indeks nowych zamówień. Wskaźnik cen skurczył się w najszybszym tempie, spadając o 7,8 punktu procentowego do poziomu 72,3%.Tymczasem prezes Banku Rezerw Federalnych Stanów Zjednoczonych w Richmond Thomas Barkin podkreślił tego dnia, że Fed pozostaje zaangażowany w osiągnięcie celu inflacyjnego na poziomie 2%, ujawniając, że w najbliższym okresie prawdopodobnie zostaną ogłoszone kolejne podwyżki stóp procentowych. Barkin wyjaśnił, że presja inflacyjna spowodowana pandemią i zakłóceniami w łańcuchu dostaw skłoniła Rezerwę Federalną do podniesienia stopy funduszy federalnych o 225 punktów bazowych, zauważając, że oczekuje się, iż rosnące ceny spadną, gdy popyt się spłaszczy, łańcuchy dostaw się poprawią, a presja na towary zmniejszy.

wykres Kurs indeksu Nasdaq 100 04.08.2022
Kurs indeksu Nasdaq 100 04.08.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Na koniec prezes Federal Reserve Bank of St. Louis James Bullard stwierdził, że ma nadzieję, iż Fed podniesie w tym roku stopy do poziomu 3,75% – 4%. Stany Zjednoczone nie są w tej chwili w recesji i wciąż możliwe jest uzyskanie dodatniego PKB w drugiej połowie tego roku. W związku z tym trudno mówić o recesji po wzroście zatrudnienia odnotowanym w pierwszej połowie roku.

Finalnie indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,28% na zamknięciu a technologiczny Nasdaq 100 wzrósł o 2,73% co oznaczało wzrost rzędu 350 punktów. Na koniec indeks S&P 500 skoczył o 1,56%, z Moderna Inc. na czele, która wzrosła 15,97%.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here