Naga MarketsIndeksy S&P500 i Dow Jones z kolejnymi rekordami. Wall Street nadaje kierunekPodczas wtorkowej sesji możemy obserwować dobre nastroje na rynku akcji. Za sprawą pozytywnego sentymentu na Wall Street i kolejnych rekordów na S&P500 i Dow Jones, główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu rozpoczęły handel w rejonach poziomu odniesienia bądź na nieznacznym plusie, a w kolejnych godzinach obserwowaliśmy jednostajne wzrosty. Pomimo, że zmienność w ostatnich jest dość ograniczona, tak dzisiejsze rezultaty europejskich indeksów są całkiem niezłe.

Indeks S&P500 znów bije rekordy

W momencie przygotowywania tego komentarza niemiecki DAX rośnie 1,05%, a francuski CAC40, jak i londyński FTSE100 dodają około 0,8%. Nieco w tyle na tle zagranicznych indeksów blue chip pozostaje nasz WIG20, który aktualnie oscyluje w rejonach poziomu odniesienia. Patrząc na poszczególne spółki z indeksu największych spółek na GPW, najlepiej radzą sobie akcje PZU i PKO BP, gdzie obserwujemy ruch na 1,8% w górę. Po drugiej stronie rynku znalazły się z kolei walory Dino Polska i Allegro, gdzie przecena przekracza 3%. Notowania Allegro znalazły się na najniższych poziomach w historii i kontynuują złą passę z ostatnich tygodni, z kolei cofnięcie na Dino wydaje się jedynie korektą w trendzie wzrostowym.Solidne wyniki amerykańskich spółek pchają główne indeksy z USA na wyższe poziomy. Wczoraj indeksy Dow Jones i S&P500 ponownie znalazły się na najwyższych poziomach w historii, a dziś rekordy te zostały poprawione. Nieco w tyle w ostatnim czasie pozostawał technologiczny Nasdaq, jednak dziś to on radzi sobie najlepiej i dodaje ponad 1%, co ma związek z kontynuacją hossy na akcjach Tesli. Jeżeli pozytywny sentyment utrzyma się w kolejnych godzinach, to nie wykluczone, że i Nasdaq zdała dziś ustanowić nowe historyczne rekordy.

Warto zauważyć, że po zamknięciu dzisiejszej sesji poznamy kilka kluczowych publikacji wyników kwartalnych. Inwestorom zostaną zaprezentowane dane finansowe między innymi od Microsoftu, Alphabet, Twittera czy Advanced Micro Devices. Ponadto w dalszej części tygodnia publikowane spodziewamy się większej zmienności i to nie tylko z powodu publikacji danych kwartalnych. W piątek poznamy wskaźnik inflacji PCE ze Stanów Zjednoczonych, do którego to Fed przykłada szczególną uwagę. Ponadto przed nami decyzje w kilku banków centralnych: EBC, BoJ i BoC.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here