Naga MarketsIndeksy S%P 500, Nasdaq i Dow Jones będą rosły po deeskalcji konfliktu USA - Iran
Davide Biocchi gościem na antenie Comparic24.tv

Deeskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie powoduje, że czwartkowa sesja upływa pod hasłem risk-on (zwiększonego apetytu na ryzyko) powodując osłabienie ropy oraz złota i ponownie zwiększając zainteresowanie inwestorów rynkiem akcyjnym. Powodem odwrócenia nastrojów jest środowe wystąpienie Donalda Trumpa, który zapowiedział, że USA w ramach konfliktu z Iranem sięgnie po rozwiązania gospodarcze, a nie militarne. Powrót pozytywnych nastrojów spowodował, że amerykański indeks S&P 500 testował nowe, historyczne maksima, a indeks dolara amerykańskie rósł na najwyższe poziomy w 2020 roku, zauważa Davide Biocchi, analityk brokera Directa.


Amerykańska giełda będzie kontynuowała wzrosty, Dow Jones i Nasdaq również w górę

Podczas środowego połączenia z Comparic24.tv, Biocchi sugerował, że dynamiczne wzrosty obserwowane między innymi na rynku złota powinny zatrzymać się pod poziomem 1600 dolarów. Cenny kruszec w kluczowym momencie sesji testował poziomy o 10 dolarów za uncję wyższe, ostatecznie jednak scenariusz został zrealizowany i złoto nie pokonało psychologicznego oporu na wysokości siedmioletnich maksimów.

Odpływający od bezpiecznych przystani kapitał (w tym również od franka i jena) szuka alokacji w bardziej ryzykownych aktywach, co zdaniem Biocchiego doskonale widać na amerykańskiej giełdzie zwiększającej swoją zmienność. Oprócz S&P 500, który rysował nowe maksima, w środę o 0,6% umacniał się indeks DJIA powracając w okolice historycznych szczytów, a technologiczny Nasdaq wybijał poziom 8900 pkt. również ustanawiając rekord.

– Wiele wskazuje na to, że rynek ponownie skupia się na tych samych schematach, tych samych czynnikach, które działały pod koniec ubiegłego roku. W efekcie początek 2020 roku powinien przynosić dalsze umocnienie budowany optymizmem wokół pierwszej fazy ugody handlowej pomiędzy USA oraz Chinami – wyjaśnia Biocchi.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here