Naga MarketsAkcje głównych indeksów giełdowych w Stanach Zjednoczonych zamknęły się praktycznie bez zmian w poniedziałek, kiedy prezydent USA Joe Biden przygotowywał się do podpisania ustawy infrastrukturalnej. Indeksy zdają się czekać na dalszy pretekst do ruchu. Tymczasem prokurator generalny Ohio złożył pozew przeciwko Facebookowi argumentując, że gigant mediów społecznościowych wprowadził inwestorów w błąd.

  • Amerykańskie rynki nie wykazały się szczególną zmiennością w poniedziałek
  • Główne spółki oscylowały blisko zera, a Nasdaq 100 odnotował niewielkie cofnięcie notowań
  • Facebook mierzyć się będzie z oskarżeniem o wprowadzenie inwestorów w błąd
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Główne indeksy Wall Street wyhamowują wzrosty

W poniedziałek akcje głównych indeksów giełdowych w Stanach Zjednoczonych nie wykazały zbytniej zmienności. Indeks Dow Jones Industrial Average oraz S&P 500 zakończyły sesję praktycznie bez zmian. Jedynie technologiczny Nasdaq 100 spadł zaledwie o 0,07%. Najsłabiej w tym wszystkim wypadła spółka Splunk, której akcje spadły o 18,14% po rezygnacji jej prezesa.Tego dnia również inwestorzy skupili się na oskarżeniu Facebooka. Według danych, prokurator generalny Ohio, Dave Yost rozpoczął proces o status pozwu zbiorowego przeciwko spółce macierzystej Facebooka, Meta, twierdząc, że jej działania kosztowały System Emerytalny Pracowników Publicznych Ohio 100 miliardów dolarów w wartości dla akcjonariuszy.

wykres Kurs indeksu US500 H1 16.11.2021
Kurs indeksu US500 H1 16.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W raporcie czytamy, że pozew oskarża firmę o naruszenie federalnego prawa papierów wartościowych poprzez nieujawnianie inwestorom swoich wewnętrznych badań nad szkodliwością dla dzieci. “Nie jesteśmy ludźmi dla Marka Zuckerberga, jesteśmy produktem i jesteśmy wykorzystywani przeciwko sobie z chciwości” – zauważył Yost w komunikacie prasowym. Tymczasem przedstawiciel firmy stwierdził, że “pozew jest bezpodstawny i będziemy się energicznie bronić“.

W poniedziałek sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki powiedziała, że negocjacje dotyczące zarówno dwupartyjnego projektu ustawy infrastrukturalnej, jak i ustawy o wydatkach socjalnych są częściowo winne niższemu wskaźnikowi aprobaty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena wśród wyborców. Sondaż przeprowadzony wcześniej przez ABC News ujawnił, że 39% Amerykanów uważa, że zajmowanie się gospodarką przez Bidena jest zadowalające.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here