Naga MarketsPrzełamanie linii trendu spadkowego

Wczoraj napisałem, że w wyniku ostatnich wzrostów techniczny obraz niektórych indeksów GPW poprawił się, ale sygnały te nie są zbyt wiarygodne i mają tylko lokalne znaczenie. Dlatego przydałoby się potwierdzenie ze strony WIGu20 skorygowanego o kursy walut. Takie potwierdzenie rzeczywiście nastąpiło. WIG20EUR ponownie wzrósł po wczorajszym przełamaniu, a WIG20USD przełamał swoją linię dzisiaj.

wig20-eur-i-usd

Objęcie bessy

Żeby jednak nie było zbyt łatwo, dynamika wzrostowego impulsu wyraźnie się wyczerpuje. Widać to na dziennym wykresie MWIGu40, na którym w środę powstała stosunkowo długa czarna świeca zakrywająca biały korpus z poprzedniego dnia i tworząca razem z nim negatywną formację objęcia bessy. W przypadku indeksu średnich spółek mamy jednak to szczęście, że indeks zdołał już trochę oddalić się od niebieskiej linii wsparcia. Jest więc miejsce na korektę. Jeśli MWIG40 nie powróci pod ten poziom, prognoza nadal będzie optymistyczna.

mwig40

Osłabienie FW20

Osłabienie widać też na pięciominutowym wykresie FW20, który przełamał linię trendu wzrostowego opisującą impuls z ostatnich dni. Trudno powiedzieć jakiego spadku należy się tu spodziewać. Nie ma formacji, która pozwalałaby na tego rodzaju prognozę. Przełamana linia była jednak pięciokrotnie testowana przed przełamaniem, więc sygnał wydaje się istotny. W związku z tym należy liczyć się ze spadkiem aż do wsparcia zaznaczonego na zielono.

fw20-5-min

Gdyby WIG20 i jego wersje skorygowane o waluty też miały zaliczyć tak mocną korektę, to w przeciwieństwie do MWIGu40, który ma dużo miejsca na technicznie nieszkodliwą korektę mogłoby tu nastąpić zakwestionowanie przełamania linii trendu spadkowego. Stąd czerwone strzałki dorysowane do pierwszego z załączonych wykresów. Oznaczałoby to wzrost niepewności.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here