Naga MarketsTo niewątpliwie czarny wtorek dla gospodarek rozwiniętych i ich indeksów giełdowych. Inwestorzy na całym świecie zareagowali negatywnie na kwartalne wyniki spółek. Wall Street obawia się, że słabość drugiej, co do wielkości gospodarki Chin może spowodować zakłócenia na pozostałej części rynku globalnego.


Indeks Shanghai Composite SHCOMP oddał znaczną część dwudniowych wzrostów, spadając we wtorek o 2.3%. Również straty notują amerykańskie indeksy, które otworzyły sporą się luką w dół: DJIA – 1.89%, S&P 500 -1.90%. Japoński Nikkei traci -2.67%, a brytyjski FTSE 100 zalicza spadek o -1.38% i pozostaje pod dalszą presją Brexitu. Silnie sprzedawany jest również indeks Hang Seng -3,08% (Hong Kong).

To niewątpliwie czarny wtorek dla gospodarek rozwiniętych i ich indeksów giełdowych. Inwestorzy na całym świecie zareagowali negatywnie na kwartalne wyniki spółek. Wall Street obawia się, że słabość drugiej co do wielkości gospodarki na świecie może spowodować zakłócenia na pozostałym rynku globalnym. Indeks Shanghai Composite SHCOMP oddał znaczną część dwudniowych wzrostów, spadając we wtorek o 2.3%. Również straty notują amerykańskie indeksy: DJIA – 1.89%, S&P 500 -1.90% oraz japoński Nikkei -2.67% i brytyjski FTSE 100 – 1.38%, który pozostaje pod presją Brexitu. Silnie sprzedawany jest indeks Hang Seng -3,08% (Hong Kong). Głównym katalizatorem przeceny we wtorek są oznaki spowolnienia globalnego wzrostu i obawy o wyższe stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych. Jak dobrze wiadomo, spowolnienie wzrostu i bardziej rygorystyczna polityka pieniężna nigdy nie są dobrym połączeniem. Dwudniowy rajd na chińskich akcjach rozpadł się w obliczu obaw o wzrost gospodarczy w drugiej co do wielkości gospodarce świata i wywołał nową fazę globalnej wyprzedaży akcji. Dodając do tego obawy o dyplomatyczną izolację Arabii Saudyjskiej, finanse Włoch i strach przed wojną handlową wywołało to osłabiony apetyt inwestorów na lokowanie środków w bardziej ryzykowne aktywa tj. akcje. Ponadto około 150 spółek zaraportowało wyniki finansowe, a inwestorzy newowo szukają informacji o stopniu, w jakim wyższe stopy procentowe wpływają na amerykańską gospodarkę, ponieważ Rezerwa Federalna wskazała na jeszcze jedną podwyżkę do końca roku. Tymczasem rozczarowujące zyski dużych firm, w tym Caterpillar i McDonald's, podsyciły obawy o wpływ rosnących kosztów finansowania zewnętrznego, co jeszcze bardziej zwiększyło presję na sprzedaż.
stooq.pl

Głównym katalizatorem przeceny we wtorek są oznaki spowolnienia globalnego wzrostu i obawy o wyższe stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych. Jak dobrze wiadomo, spowolnienie wzrostu i bardziej rygorystyczna polityka pieniężna nigdy nie są dobrym połączeniem.

Zobacz również: Trump, sankcje i taryfy wpływają negatywnie na rynek surowców

Indeksy gospodarek rozwiniętych silnie wyprzedawane
stooq.pl

Dwudniowy rajd na chińskich akcjach rozpadł się w obliczu obaw o wzrost gospodarczy w drugiej co do wielkości gospodarce świata i wywołał nową fazę globalnej wyprzedaży akcji. Dodając do tego obawy o dyplomatyczną izolację Arabii Saudyjskiej, finanse Włoch i strach przed wojną handlową wywołało to osłabiony apetyt inwestorów na lokowanie środków w bardziej ryzykowne aktywa tj. akcje.

Zobacz również: Silny dolar i jen rozdają karty na rynku walutowym

Indeksy gospodarek rozwiniętych silnie wyprzedawane
stooq.pl

Ponadto około 150 spółek zaraportowało wyniki finansowe, a inwestorzy nerwowo szukają informacji o stopniu, w jakim wyższe stopy procentowe wpływają na amerykańską gospodarkę, ponieważ Rezerwa Federalna wskazała na jeszcze jedną podwyżkę do końca roku. Tymczasem rozczarowujące zyski dużych firm, w tym Caterpillar i McDonald’s, podsyciły obawy o wpływ rosnących kosztów finansowania zewnętrznego, co jeszcze bardziej zwiększyło presję na sprzedaż.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here