Naga Markets

Indeksy europejskie zamknęły się niżej. Dane o inflacji pokażą co dalejWzględnie spokojna sesja wśród indeksów europejskich pojawiła się po tym, jak USA oraz UK nie uczestniczyło w handlu z powodu święta państwowego. Główne indeksy z Europy odnotowały nieco gorsze wyniki a inwestorzy nadal czekają na ważne dane o inflacji, które pokażą czy starania baków centralnych przynoszą rezultaty.

  • Poniedziałkowa sesja handlowa zamknęła się niżej wśród indeksów europejskich
  • Podczas sesji nie było USA oraz UK, ponieważ państwa obchodziły święto
  • Inwestorzy czekają teraz na kolejne dane dotyczące inflacji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Indeksy europejskie niżej

Z uwagi na święto w USA oraz brak uczestnictwa tamtejszego ośrodka handlowego podczas poniedziałkowej sesji europejskie giełdy odnotowały niewielkie straty pod koniec dnia, a rynki przygotowują się na wstępne dane o inflacji w strefie euro za maj, które mają zostać opublikowane w czwartek, 1 czerwca.Oczekuje się, że wyścig w celu zmaterializowania porozumienia przywódców Stanów Zjednoczonych w celu uniknięcia niewypłacalności rządu i globalnej katastrofy gospodarczej również zdominuje nagłówki w tym tygodniu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wezwał Kongres do przyjęcia dwupartyjnego porozumienia budżetowego, które wstępnie osiągnął z przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym. Przemawiając do dziennikarzy na konferencji prasowej, Biden stwierdził, że porozumienie ma na celu zapobieżenie możliwemu kryzysowi gospodarczemu, recesji jesienią.

Prezydent USA zauważył, że musiał pójść na pewne kompromisy, aby uzyskać porozumienie z Republikanami w Izbie Reprezentantów, jednak podkreślił, że udało mu się zapewnić, że ubezpieczenie społeczne i Medicare są jego częścią.

Wykres Kurs indeksu EU50 30.05.2023
Kurs indeksu EU50 30.05.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem lider mniejszości w Senacie Stanów Zjednoczonych Mitch McConnell podkreślił, że kraj “nie spłaci swojego zadłużenia”, a dwupartyjne porozumienie budżetowe zawarte między prezydentem Joe Bidenem i przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym stanowi “pilny postęp” i “bardzo potrzebny krok w kierunku uporządkowania finansów”.

Porozumienie, które marszałek osiągnął z prezydentem Bidenem, ustanawia znaczące ograniczenia w programie wydatków administracji. Jednocześnie zabezpiecza ono dopuszczalne reformy i wzmacnia związek między pomocą federalną a pracą – napisał McConnell w oświadczeniu.

Finalnie indeks DAX zamknął się stratą 0,20%, podczas gdy jego spółka skąłdowa Continental spadła o 2,06%. Francuski indeks CAC 40 spadł o 0,21% pod koniec notowań, a europejski EURO STOXX 50 zamknął się 0,40% niżej. Adyen, który osiągnął najgorsze wyniki w indeksie, stracił 2,04%. Wczoraj nie było handlu na FTSE 100, ponieważ Wielka Brytania również obchodziła święto państwowe.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.