Naga MarketsPrzez ostatnie dwa tygodnie wskazywałem, że indeksy niebezpiecznie zbliżyły się do istotnych wsparć. Pomimo, że na początku minionego tygodnia wydawało się, że to jednak popyt będzie triumfował koniec tygodnia był triumfem podaży.

W analizie „indeksy obroniły istotne wsparcie” wskazywałem, że pojawiła się szansa dla popytu na wyprowadzenie wzrostowej kontry. Gdyby indeksy zdołały przełamać lokalne linie trendu spadkowego pojawiłaby się szansa na wyprowadzenie nowego wzrostowego impulsu na każdym z opisywanych indeksów. Tak się jednak nie stało. Po nieudanej próbie przełamania spadkowej linii trendu kluczowe wsparcia zostały przełamane na każdym z opisywanych indeksów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Euro Stoxx 50 (indeks grupujący 50 największych europejskich spółek z 11 krajów eurozony):

W miniony wtorek indeks przetestował spadkową linię trendu co zakończyło się dynamicznym odbiciem. Na wykresie dla interwału dziennego po wtorkowej sesji pojawiła się spadkowa świeca z długim górnym cieniem, co stanowiło prospadkowy sygnał Price Action.

Podaż postawiła „kropkę nad i” w czwartek przełamując wsparcie na poziomie 3440 pkt. Obecnie może pojawić się ruch wzrostowy do przełamanego wsparcia, który najprawdopodobniej wywoła spadkowe odbicie potwierdzając poziom 3440 pkt jako nowy opór. Najbliższym celem sprzedających jest poziom 3320 pkt.

EURO Stoxx 50 D1
Wykres Euro Stoxx 50 dla interwału D1.

CAC40 (francuski indeks grupujący 40 największych spółek):

Jeszcze na początku minionego tygodnia mogło się wydawać, że przełamanie linii trendu spadkowego na CAC40 jest już tylko kwestią czasu. Po zakończeniu wtorkowej sesji sytuacji na wykresie pogorszyła się podobnie jak w przypadku indeksu Euro Stoxx 50. Negatywna prospadkowa świeca z długim górnym cieniem wystraszyła kupujących i dała wiatru w żagle podaży.

Przełom na wykresie przyszedł w piątek. Wprawdzie wsparcie 5130 pkt przełamane zostało w czwartek, ale tydzień wcześniej popyt zdołał jeszcze wyprowadzić odbicie po przełamaniu tego poziomu. Dopiero w piątek francuski indeks znalazł się na najniższym poziomie od kwietnia 2017 roku i test najbliższego wsparcia wydaje się już tylko formalnością. Najbliższym celem spadków jest wsparcie 5000 pkt.

CAC40 D1
Wykres CAC40 dla interwału D1

DAX30 (niemiecki indeks grupujący 30 największych spółek):

Miniony tydzień zakończył się dla niemieckiego indeksu podobnie jak dla CAC40 i Euro Stoxx 50. Przełamane zostało istotne wsparcie na poziomie 12100 pkt. Przełamanie nastąpiło w czwartek, a już w piątek DAX30 znalazł się na poziomie najniższym od marca 2017 roku. Najbliższym celem podaży jest wsparcie 11900 pkt . Jednak zanim poziom ten zostanie przetestowany może pojawić się ruch powrotny do poziomu 12100 pkt, który powinien wywołać spadkowe odbicie. Po przełamaniu wsparcia 11900 pkt kolejnym celem podaży będzie wsparcie 11400 pkt.

Wykres indeksu DAX30 dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here