Naga MarketsMiniony tydzień po raz kolejny nie przyniósł rozstrzygnięcia na trzech omawianych w tym cyklu indeksach.


Piątkowe notowania zakończyły się w rejonie startu notowań z poprzedniego poniedziałku co na interwale tygodniowym przyjęło formę świecy typu doji. Jest to świeca z bardzo małym korpusem i długimi cieniami po obu stronach. Świeca ta wskazuje na równowagę popytu i podaży i zobaczyć ją można na każdym z omawianych indeksów (interwał W1).

Wspomniana równowaga kupujących i sprzedających może być jedynie ciszą przed burzą, która ma szansę pojawić już w bieżącym tygodniu. Szczególnie znaczącą rolę powinien tu odegrać niemiecki indeks DAX30. Przez ostatnie 3 sesje w zeszłym tygodniu indeks testował ponad dwumiesięczną linię trendu spadkowego. Przełamanie wspomnianej linii byłoby triumfem kupujących i dałoby paliwo do wzrostów dla nieco słabszych obecnie CAC40 oraz Euro Stoxx 50.

Euro Stoxx 50 (indeks grupujący 50 największych europejskich spółek z 11 krajów eurozony):

Indeks w miniony poniedziałek po raz kolejny przełamał ważne wsparcie w rejonie 3430 pkt – 3440 pkt, jednak podczas wtorkowej sesji wszystkie straty zostały odrobione. Kolejne dni nie przyniosły przełomu z jednej strony popyt nie zdołał pchnąć indeksu w pobliże linii trendu spadkowego, a z drugiej podaż nie zdołała przełamać wsparcia.

Najbliżej rozstrzygnięcia jest obecnie niemiecki indeks DAX, zatem Euro Stoxx 50 nie będę w bieżącym tygodniu obserwował pod kątem zawarcia pozycji.

Euro Stoxx 50 dla D1
Euro Stoxx 50 dla D1

CAC40 (francuski indeks grupujący 40 największych spółek):

Francuski indeks ponownie zakończył tydzień poniżej wsparcia 5130 pkt. Ze względu jednak na korelację dopóki pozostałe omawiane indeksy trzymają się ponad swoimi wsparciami CAC40 również ma szansę na pozytywne wyjście z tej trudnej sytuacji.

Lokalna linia trendu spadkowego znajduje się obecnie na poziomie 5160 pkt. Oznacza to, że od piątkowego zamknięcia wystarczy wzrost o 60 pkt, żeby popyt po raz kolejny stanął przed swoją szansą. Podobnie jak napisałem w przypadku Euro Stoxx 50 również francuskiego indeksu nie będę obserwował pod kątem zawierania pozycji. Rozstrzygnięcie powinno przyjść ze strony niemieckiego indeksu, a pozostałe powinny zareagować na to adekwatnie.

CAC40 dla D1
CAC40 dla D1

DAX30 (niemiecki indeks grupujący 30 największych spółek):

To właśnie od niemieckiego indeksu powinno przyjść rozstrzygnięcie obecnej sytuacji, w której podaż osiągnęła równowagę z popytem. Na wykresie DAX30 kończy się już miejsce i albo w bieżącym tygodniu nastąpi przełamanie linii trendu spadkowego albo nastąpi trwałe przełamanie wsparcia 12100 pkt.

Popyt w minionym tygodniu nie zdołał pokonać linii trendu spadkowego, ale kolejne próby w nowym tygodniu mogą zakończyć się sukcesem. Jeżeli świeca dzienna zamknie się na DAX30 na poziomie 12200 pkt lub wyższym – będę szukał okazji do otwiercia pozycji długiej z pierwszym celem w rejonie 12400 pkt. Jeżeli jednak to podaż wygra i wsparcia 12100 pkt zostanie przełamany to poczekam na ruch powrotny do poziomu 12100 pkt i jeżeli nie uda się wrócić powyżej tego poziomu będzie to sygnał do zajęcia pozycji krótkiej.

DAX30 dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here