Naga Markets



ccf forex comparic USA USD NFP
O 16:00 poznaliśmy najistotniejszy odczyt wtorkowej sesji

W trakcie wtorkowej, poświątecznej sesji, w kalendarzu nie znajdujemy zbyt wiele publikacji. Najistotniejsze z nielicznych były niewątpliwie grudniowe wartości wskaźnika zaufania konsumentów amerykańskich według Conference Board (podane o 16:00).


Najlepszy rezultat od ponad dekady

W listopadzie wskaźnik plasował się na poziomie 107,10, (najwyższym od 2007 roku) analitycy spodziewali się jednak w ostatnim miesiącu 2016 kontynuacji wzrostów do 109,00. Ostateczny wynik na poziomie 113,70 przewyższył jednak najśmielsze oczekiwania ekonomistów, plasując się najwyżej od 13 lat. Jednocześnie rezultaty listopadowe rewidowano wzrostowo do poziomu 109,40.

Historyczne ujęcie wskaźnika. Źródło: investing.com
Historyczne ujęcie wskaźnika. Źródło: investing.com

Warto zauważyć, że o 15:00 Stany publikowały również informacje odnośnie wskaźnika cen nieruchomości S&P za październik. Dynamika wzrastała do 0.6% z prognozowanych poziomów 0.5% (jednocześnie wynik wrześniowy zrewidowano wzrostowo do 0.5%).

EUR/USD bez silniejszych ruchów

Pierwsza reakcja Eurodolara na publikację była spadkowa – mówimy tutaj jednak o marginalnych osunięciach w skali zaledwie kilku pipsów. Notowania testowały 78.6% zniesienia wtorkowej deprecjacji (poziom już któryś raz z rzędu blokowął byki). W tym momencie cena ponownie znajduje się pod 1.0450:

eurusdm5-17-27



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here