Naga MarketsIndeks WIG20 zyskał w piątek 0,8 procent. Wrzesień upłynął na GPW pod znakiem korektyW minionym tygodniu zakończyliśmy wrzesień jak i cały 3Q’21. Miesiąc stojący pod znakiem korekty (-0,8% WIG, -2,4% WIG20), ale kwartał już udany (+6,5% WIG, +4,1% WIG20), podczas którego szeroki WIG przekroczył barierę 70 tys. pkt. Przez całe wakacje, aż do połowy września utrzymywały się dobre nastroje mimo obaw o szybsze wycofywanie wsparcia monetarnego Fed.

WiG20: pierwszy dzień nowego miesiąca przyniósł indeksowi wzrost o 0,8%

Druga połowa miesiąca to już z kolei okres zmienności i wzrostu awersji do ryzyka, do czego przyczyniła się istna litania ryzyk i strach przed powrotem stagflacji z lat 70. XX wieku (kryzys energetyczny, dekada surowców i rozkwit energetyki jądrowej- brzmi znajomo?). Tym samym indeksy na NYSE przerwały passę 7. wzrostowych miesięcy z rzędu i zanotowały największy spadek od marca’21, ok. 5% od szczytu. Podkreślamy, że wszystkie dotychczasowe korekty od momentu wynalezienia szczepionki nie przekraczały 5%, a od covidowej recesji -10%.Zwracamy uwagę na najsłabszy od roku sentyment wśród inwestorów indywidualnych (AAII). Tym samym potencjał korekty może być ograniczony, a ewentualne jej rozwinięcie radzimy wykorzystać do budowania pozycji. Nowy miesiąc w piątek rozpoczął się dobrze. WIG20 zyskał 0,8% a S&P500 ponad 1,1%. W centrum uwagi były banki po kolejnym, wysokim odczycie inflacji (+5,8%) i wysokiej podwyżce stóp w Czechach dzień wcześniej. Zwyżki kontynuowały również spółki górnicze i okołogórnicze.

Kryzys energetyczny w Europie to obecnie najgorętszy temat. Do rekordowych cen gazu/CO2 i słabych warunków wietrznych doszły również najniższe od dekady stany wód w Skandynawii. To wszystko przed okresem zimowym. Dziś nastroje na rynkach finansowych są lekko pozytywne. Przed sesją mocne wyniki za 2020/2021 (kończący się 30.06.21) opublikował Kernel.

Autor: Krystian Brymora

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat akcje opinie | prognozy btc | co to znaczy blik | kurs akcji lpp | cena akcji celon | notowania cleon pharma | cd projekt kurs akcji |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here