Naga Markets

Indeks WIG20 zyskał aż 1,85 proc. Czy to już rajd Świętego Mikołaja?Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować dobre nastroje na rynku akcji, dziś jest podobnie, a nawet lepiej. Główne indeksy giełdowe z Europy rozpoczęły handel od luk wzrostowych, a w kolejnych godzinach mogliśmy obserwować jednostronny ruch w górę. Inwestorzy najwidoczniej przestali obawiać się nowego wariantu koronawirusa. Co także ciekawe, obawy dotyczące szybszej normalizacji polityki monetarnej przez Fed, także odeszły na drugi plan.

WIG20 odnotował dziś niemal 2% wzrost

Najwidoczniej mamy do czynienia z tzw. rajdem Świętego Mikołaja. Niewykluczone, że zarządzający będą się starać wyśrubować wyniki na koniec i tak fenomenalnego roku. Patrząc na poszczególne indeksy, DAX zdołał przebić się powyżej strefy oporowej przy 15 500 pkt, co w teorii otwiera drogę do dalszej zwyżki, w kierunku tegorocznych szczytów. Tylko dziś niemiecki indeks zyskał 2,8%, tym samym niemal cała paniczna wyprzedaż z 26 listopada została już wymazana. Francuski CAC 40 także poradził sobie dziś świetnie i zyskał 2,9%, z kolei Euro Stoxx 50 dodał ponad 3,3%.Wzrosty nie ominęły także Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie WIG20 zyskał aż 1,85%. Pytanie jednak czy dzisiejsze ożywienie to tylko odreagowanie po ostatniej przecenie, która trwa od połowy października, czy już może powrót do głównego trendu – wzrostowego? Najlepiej wśród największych spółek poradziły sobie dziś akcje KGHM (+5%) i Allegro (+7%). Po drugiej stronie rynku znalazły się z kolei walory Orange Polska i Tauronu, gdzie oberwaliśmy około 2% przecenę.

Kolor zielony dominuje także na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych, gdzie dzisiejsza sesja również rozpoczęła się powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. W momencie przygotowywania tego komentarz, czyli po godzinie 18:00, najlepiej radzi sobie technologiczny Nasdaq, gdzie wzrosty przekraczają 3%! Podobną 3% zwyżkę obserwujemy na indeksie zrzeszającym mniejsze spółki – Russell2000, z kolei S&P500 i Dow Jones zyskują odpowiednio 2,12% i 1,52%. Jeśli nic nie popsuje nastrojów w najbliższych dniach, to niewykluczone, że wkrótce zobaczymy kolejne nowe rekordy na Wall Street. Jeśli chodzi o dane makro w tym tygodniu, ważne będą dane o inflacji, które poznamy w piątek, będzie to ostatni kluczowy odczyt przed posiedzeniem FOMC zaplanowanym na 15 grudnia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia akcje rekomendacje | kurs polenergia | lpp akcje opinie | cena kryptowalut | prognozy dla dolara | gpw dino | pgnig kurs akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here