Naga MarketsIndeks WIG20 został uratowany przez sektor bankowyWtorkowa sesja mijała w charakterze obniżonej zmienności. Niewielki spadek FW20 jaki pojawił się w pierwszych godzinach po otwarciu notowań został w dużej części skompensowany bliżej zamknięcia sesji. Odchylenie od poprzedniego zamknięcia wyniosło raptem 14 pkt, w trakcie sesji zakres wahań ledwie przekroczył 30 pkt.

Indeks WIG20 z minimalną stratą

Na wykresie 60-min chwilą grozy powiało w połowie sesji, kiedy to kurs testował wsparcie ubiegłotygodniowego dołka 1913 pkt. istotnie go naruszając. Ostatecznie nastąpił powrót ponad ten poziom, jednak bariera została osłabiona. Ale też na RSI pomiędzy dołkami wczorajszym i sprzed tygodnia pojawiły się wyraźne, pozytywne dywergencje na RSI i MACD. Na diagramie dziennym notowania kontynuują rozpoczęty w styczniu trendu boczny. Bieżący kurs jest blisko podstawy kanału tj. 1887 pkt. Horyzontalną tendencję potwierdzają niskie wartości wskaźnika ADX oraz pozostający blisko poziomu równowagi RSI.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Przed głębszym spadkiem indeksu bazowego i kontraktów terminowych chronił wczoraj sektor bankowy, który mocno zamortyzował słabsze nastroje na innych spółkach. Na giełdach zagranicznych przeważały wczoraj spadki głównych indeksów. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje niższe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek. Wciąż pod presją jest segment usługowy dotknięty utrzymującymi się ograniczeniami administracyjnymi w wielu krajach.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed lublin | kryptowaluty kursy | kurs funta szterlinga | notowanie kryptowalut | dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here