Naga MarketsIndeks WIG20 znajduje się najwyżej od lutego 2020 r.Początek nowego tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,88%. Przejściowo indeks grupujący blue chip’y zyskiwał nawet ponad 2% (intrasesyjne maksima wyznaczone na 2142 pkt.). mWIG40 podbił dziś o 1,5%, podczas gdy sWIG80 wzrósł o 1,58%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,4 mld z czego nieco ponad 1 mld przypadło na WIG20.

Indeks WIG20 kontynuuje wzrosty

Już poranne otwarcie rynku futures sugerowało chęć kontynuacji wzrostów po perspektywicznym piątkowym zamknięciu handlu. Rynki (pochodny i kasowy) otworzyły się lukami wzrostowymi, co oznaczało najwyższe poziomy od lutego 2020r. Problemem okazało się otoczenie zewnętrzne, gdzie lekkie spadki widoczne były na głównych europejskich indeksach, MSCI EM czy na otwarciu w USA. Dodatkowo w przypadku rynku amerykańskiego należy wspomnieć o wyznaczeniu ATH na DJI podczas gdy technologiczny Nasdaq notował ponad 1% zniżki. Jest to argument za potencjalną, wyczekiwaną zmianą nastawienia spółek growth vs value. Słabsze nastroje zewnętrzne sprawiły iż WIG20 zakończył handel blisko punktu otwarcia, podczas gdy maksima wypadły aż 27 pkt. wyżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lokalnie, w ramach WIG20, najmocniejszym walorami byli reprezentanci sektora odzieżowego (CCC+7,7%, LPP +3,7%), co podbiło WIG_Odzież na 4,8% zwyżkę (największy, dzisiejszy wzrost wśród sub-indeksów). Mocno prezentował się dziś również sektor bankowy (WIG-Banki +3,2%), co częściowo należy wiązać z ostatnimi decyzjami TSUE i wyczekiwaniem na jutrzejszy SN. Mocne zniżki, w ramach głównego indeksu, widoczne były na walorach PGE, które przejściowo traciły ok. 6%.

Z rynkowego punktu widzenia pozytywną informacją jest wyznaczenie najwyższych poziomów od lutego 2020r. Z drugiej strony końcowy obraz sesji pokazuje, iż przy podażowym środowisku zewnętrznym kontynuowanie tego impulsu może być problematyczne.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji orlen | złoty kurs | notowania walut | funt online | mercator giełda |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here