Naga MarketsIndeks WIG20 znajduje się najwyżej od lutego 2019 rokuPoczątek nowego tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł podbicie głównego indeksu, WIG20, do najwyższych poziomów od lutego 2019r. Indeks „blue chip’ów” zyskał 1,49% podczas gdy mWIG40 podbił o 1,55%, a sWIG80 o 0,6%. Indeks dochodowy WIG wyznaczył nowe historyczne maksima. Obroty na szerokim rynku wyniosły 780 mln z czego 540 mln przypadło na WIG20.

Indeks WIG20 odnotował dobry wynik

Już poranne futures sugerowały potencjalnie udaną sesję w Europie. Zwyżki MSCI EM działały na korzyść rynków wschodzących, również parkietów w ramach CEE. Duże znaczenie miały lepsze nastroje w Azji (zwyżki indeksów chińskich oraz Nikkei) po tym jak władze Chin zapowiedziały uruchomienie nowej giełdy w Pekinie na której miałyby być notowane spółki „innowacyjne”. Odbicie na parkietach w Chinach pomaga w odrabianiu strat na MSCI EM. Globalnie był to dzień bez strony amerykańskiej (Święto Pracy) co ograniczało nieco aktywność rynków w popołudniowej fazie handlu.Lokalnie WIG20 przetestował najwyższe poziomy od lutego 2019r. Biorąc pod uwagę same zamknięcia jesteśmy najwyżej od lutego 2018r. Dobry klimat wokół krajowego parkietu utrzymuje się, a zwyżki WIG20 sugerują przeważanie ze strony inwestorów zagranicznych. W ramach głównego indeksu najmocniejsze zwyżki zanotowały walory JSW (+7,17%), które notują już 7-wzrostową sesję (+38%).

Na drugiej stronie tabeli widniały akcje Meractor Medical ze zniżką 1,39%. W zakresie TOP5 obrotów warto zwrócić uwagę na akcje Getin Noble Bank (48 mln, +10,04%), które kolejną sesję z rzędu cechują się podwyższoną aktywnością i zmiennością notowań.

Z rynkowego punktu widzenia znajdujemy się w okolicy silniejszych oporów na 2400-2420 pkt., które mogą skłonić część inwestorów do realizacji zysków. Kolejne istotne zakresy podaży to dopiero 2500-2560 pkt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm cena akcji | ten square games notowania | mercator notowania | enea akcje opinie | kurs ropy naftowej | neuca cena akcji | gpw livechat |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here