Naga MarketsIndeks WIG20 ze wzrostem, CD Projekt odreagował wczorajsze spadki Przedświąteczna sesja na rynku warszawskich blue chipów została zdominowana przez odreagowanie wczorajszych spadków na akcjach spółki CD Projekt. Spółka, która we wtorek przeceniła się o ponad 9 procent, odbiła dziś o przeszło 5 procent przy blisko 200 mln złotych obrotu, gdy w całym indeksie ugrano niewiele więcej niż 900 mln złotych. Rolę lokomotyw obozu popytowego pełniły też spółki energetyczne, których indeks WIG-Energia zyskał ponad 3 procent.

Indeks WIG20 odnotował wzrost, dobry wynik CD Projektu

W takim układzie sił wzrost WIG20 o 0,8 procent można uznać za zbudowany na postawie trzech spółek – CD Projekt, PGE i Tauron – ale nie można też zignorować poprawnej postawy giełd bazowych, które swoimi notowaniami nie przeszkadzały grać lokalnych tematów. Technicznie patrząc zamknięcie sesji przez WIG20 w rejonie 2252 pkt. jest godne odnotowania. WIG20 znalazł się na poziomie najwyższym w perspektywach year-to-date i roku, ale też zamknął sesję najwyżej od połowy listopada 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niestety, sesja nie zamazała wczorajszego zawahania byków w rejonie strefy oporów 2300-2280 pkt., gdzie górne ograniczenie kanału wzrostowego spotyka się ze oporem z początku listopada 2019 roku. Bykom udało się ograniczyć wymowę świecy wtorkowej, a zwłaszcza wykreślonego wczoraj górnego cienia, ale nie udało zanegować ostrzeżeń przed korektą. W tej perspektywie patrząc rozdanie było raczej porażką podaży, która nie wykorzystała okazji technicznej, niż sukcesem popytu. W ocenach trzeba jednak uwzględnić fakt, iż sesja była też dniem przed świątecznym weekendem oraz piątkowym spotkaniem inwestorów z comiesięcznymi danymi z rynku pracy w USA.

Całość połączyło się w układ sił sprzyjający wstrzymywaniu się od większych zakładów. W piątek lokalne zmienne zejdą zapewne na dalszy plan, a władzę nad nastrojami przejmą reakcje świata na dane Departamentu Pracy. GPW powinna przypaść rola reagującego na kondycję giełd bazowych i układanie się dolara z innymi walutami.

Autor: Adam Stańczak, analityk DM BOŚ

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here