Naga Markets

Indeks WIG20 zatrzymał się wczoraj na poziomie 1377,2 pkt. Wyprzedaż blue chipów trwaNiewielkie zmiany na Wall Street przed rozpoczęciem sezonu wyników Pomimo informacji o wyrzuceniu do kosza projektu ustawy o podatku od nadmiarowych zyskach środowe notowania na GPW zakończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 przy obrotach sięgających 818 mln PLN stracił 0,3% i zatrzymał się na poziomie 1377,2 pkt. Podczas wczorajszych notowań, do najsłabszych polskich blue chipów należały takie podmioty jak: CD Projekt (-5,0%), Kęty (-4,5%) oraz Allegro (-4,1%).

GPW z kolejną mieszaną sesją

Z drugiej strony przed spadkami uchowały się m.in. takie spółki jak: JSW (+3,1%), Pepco (+2,8%) oraz Orange (+2,7%). Również ze stratą finiszowały średnie i małe spółki, a mWIG40 i sWIG80 straciły odpowiednio: 0,3%/0,7%. Sektorowo najlepiej poradził sobie WIG-nieruchomości zyskując (+1,9%), z drugiej strony największej przeceny doświadczył WIG-gry (-3,5%). Na europejskich parkietach dominowały negatywne nastroje, DAX poszedł w dół o 0,4%, CAC40 stracił 0,3%, a FTSE100 zakończył notowania ze zniżką na poziomie 0,9%.

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Zarówno Nasdaq jak DJI straciły tego dnia po 0,1%, a S&P500 poszedł w dół o 0,3%. W tym tygodniu jak zwykle od największych banków rozpocznie się sezon wyników za 3Q’22 w USA. W piątek swoje raporty przedstawią m.in. JPMorgan, Morgan Stanley, Citi i Wells Fargo.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na listopad są wyceniane po 87,3 USD za baryłkę, a za USD przychodzi nam płacić 4,99 PLN. Dzisiaj przed nami o 14:30 odczyt inflacji CPI za wrzesień z USA (analitycy prognozują r/r 8,1% wobec 8,3% w sierpniu).

W Azji Shanghai Composite Index kończy notowania na lekkim plusie (+0,1%), a Nikkei idzie w dół o 0,5%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na czerwono.

Autor: Krzysztof Tkocz


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułCeny złota z niespodziewanym odbiciem. Czy rynek metali zmienił trend?
Następny artykułCCC uzgodniło term sheet z 7 bankami dotyczący finansowania na kwotę do 250 mln zł
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here