Naga MarketsIndeks WIG20 zamknął dzień na najniższym poziomie od miesiąca. Większość spółek traciłoSesja w środę była trzecią z rzędu na warszawskim parkiecie, która przyniosła spadki na szerokim rynku. WIG stracił 1,09%, na co wpływ miała przede wszystkim przecena akcji notowanych w ramach indeksu WIG20 (-1,19%). Nieznacznie lepiej relatywnie radziły sobie mniejsze spółki, chociaż spadki także nie ominęły mWIG40 (-0,78%) jak i sWIG80 (-0,88%).

Indeks WIG20 odnotował stratę na poziomie 1,19%

Wśród blue chipów szczególnie negatywnie wyróżniały się spadające aż o 8,16% JSW jak i tracące 4,11% Asseco Poland. Niemniej jednak to kolejny słaby dzień na notowaniach sektora bakowego przełożył się w największym stopniu na wynikach całego rynku w środę. Indeks WIG-Banki stracił 1,01% i powrócił do minimów z środy ubiegłego tygodnia, czyli poziomów które były notowane tuż po ogłoszeniu decyzji Rady Polityki Pieniężnej.Najwięcej w środę traciło Millennium spadając o 3,47%, a jedynym bankiem który zakończył dzień po pozytywnej stronie był Getin Noble Bank (+5,85%). Najwięcej na wyniku całego rynku ciążył jednakże spadek PKO BP o 0,97% i Pekao SA o 0,82%. W ostatecznym rozrachunku WIG20 zakończył dzień na najniższym poziomie od miesiąca, wbrew relatywnie dobrym nastrojom na rynkach bazowych.

W Niemczech indeks DAX po wczorajszej sesji znajduje się na historycznych maksimach. W Stanach Zjednoczonych wczorajsza sesja dała neutralny wynik, jednakże ostatnie dni dla inwestorów za oceanem były szczególnie ciekawe. W środę opublikowano odczyt inflacji CPI za październik, która wzrosła do poziomu 6,2% r/r wobec 5,4% we wrześniu i oczekiwań wzrostu do poziomu 5,8%.

Powyższe jednoznacznie przełożyło się na wzrost oczekiwań względem podwyżek stóp procentowych w USA, a to z kolei na wzrost wartości amerykańskiego dolara i niepewność na rynkach akcji. Dla krajowych inwestorów jest to widoczne po notowaniach polskiego złotego, który w ostatnich dniach dynamicznie traci, a notowania pary USD/PLN jednoznacznie pokonały ważny poziom oporu na 4,00 zł.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach porannych notowania kontraktów terminowych na DAX i S&P 500 nie wskazują na przewagę żadnej ze stron. WIG również nie ma wiele do nadrobienia względem wczorajszej sesji na rynkach bazowych stąd oczekujemy relatywnie neutralnego otwarcia w Warszawie. Zwracamy uwagę na możliwy niższy poziom obrotów w dniu dzisiejszym

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje rekomendacje | lotos gpw | nasdaq notowanie | złotówka | euro cena | kurs dolara prognozy 2020 | rynek kryptowalut |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here