Naga MarketsIndeks WIG20 z ryzykiem cofnięcia w rejon 2300 pkt.Piątkowe notowania na rynku warszawskim zdominował scenariusz grany w dni, w których rynek rozlicza pochodną na WIG20. Od poranka oczywistym było, iż sesja zostanie sprowadzona do czekania na finałową godzinę rozdania, a wszystko przed 15:50 będzie tylko przygrywką do festiwalu zleceń rzucanych na rynek koszykami. Rynek nie zawiódł oczekiwań i rozegrał sesję modelową dla dni z rozliczeniem pochodnej.

Indeks WIG20 odnotował stratę podczas piątkowej sesji

Do finałowej godziny sesji licznik obrotów WIG20 pokazał niespełna 600 mln złotych, gdy na końcowym fixingu wartość wzrosła do 1,825 mln złotych. W takim kontekście analizowanie sesji przez pryzmat fundamentów czy techniki musi mieć swoje ograniczenia. Niemniej, jeszcze przed skokowym przysunięciem WIG20 z rejonu 2350 pkt. w rejon 2330 pkt. obraz tygodnia jawił się jako korekcyjny i taki pozostał po zamknięciu rozdania w rejonie 2333 pkt. W istocie sesja wzmocniła obserwowane już w tygodniu poprzednim ostrzeżenie, iż rejon 2400 pkt. i zalegające tam opory prowokują podaż do kontry i graczy do realizacji zysków.W efekcie nawet mimo ograniczonej wiarygodności technicznej rozdania zdominowanego przez zakończenie biegu wrześniowej serii kontraktów terminowych, wzrosło ryzyko cofnięcia WIG20 do wsparć w rejonie 2300 pkt. i policzenia się rynku na połamanych wcześniej oporach. Warto odnotować, iż swoje znaczenie w końcówce dnia miała również słabość złotego, który korygował się wobec dolara i euro niesiony na południe umocnieniem amerykańskiej waluty wobec konkurentów.

W sumie jednak dzień czterech wiedźm – jak się nazywa na świecie trzeci piątek września – zmusza do zachowania dystansu do dzisiejszych przesunięć na rynkach i odłożenia ocen układu sił na pierwsze sesje nowego tygodnia, już po wyjściu rynków kasowych z cienia rynków terminowych.

Autor: Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here