Naga MarketsIndeks WIG20 z niewielkimi zmianami na zamknięciu tygodniaZamknięcie tygodnia przyniosło niewielkie zmiany indeksu bazowego WIG20 oraz kontraktów terminowych. Kurs piątkowej sesji dla FW20 zmienił się raptem o 10 pkt. względem kursu odniesienia, a zmienność w trakcie sesji wyniosła również jedynie 10 pkt. Jednocześnie bardzo niski wolumen obrotu podpowiada, że sezon wakacyjny ma się dobrze.

Indeks WIG20 bez większych zmian, FW20 zmienił się raptem o 10 pkt.

Na wykresie dziennym FW20 notowania trwale opuściły granice wcześniejszego, wzrostowego kanału. Nie odwróciło to jednak tendencji na spadkową, a zostało dokonane przejściem w trend boczny – dokładniej formację trójkąta. Wskaźnikowo potwierdzeniem tendencji horyzontalnej są niskie wartości ADX oraz oscylujący blisko poziomu równowago ADX.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min widać, że po rozchwianiu które miało miejsce z początkiem ubiegłego tygodnia, w kolejnych dniach była wyciszana zmienność. Ogółem jest potwierdzony obraz rynku z wykresu dziennego, czyli trend boczny. W grupie spółek indeksu bazowego większość podmiotów notowała niewielkie zmiany, na plus wyróżniają się pojmowane jako defensywne spółki energetyczne. Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja przyniosła umocnienie głównych indeksów zachodnich, jednak już poranne notowania kontraktów terminowych wykazują niewielką zniżkę co może przełożyć się na słabsze otwarcie sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here