Naga Markets

Indeks WIG20 stracił 2 proc. i zatrzymał się dopiero na poziomie 1497,4 pkt. Rynki wyceniają decyzję Fedu Spadki na giełdach w oczekiwaniu na Fed Wtorkowe notowania na GPW zakończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 przy obrotach sięgających 550 mln PLN stracił 2,0% i zatrzymał się na poziomie 1497,4 pkt. Podczas wczorajszych notowań, do najsłabszych polskich blue chipów należały takie podmioty jak: KGHM (-3,3%), Pekao (-3,0%) oraz PKN Orlen (-2,9%).

Na GPW znów dominowała czerwień

Z drugiej strony znalazły takie spółki jak: Cyfrowy Polsat (+1,3%), Orange (+0,9%) oraz Pepco (+0,6%). Również ze stratą finiszowały średnie i małe podmioty, a mWIG40 i sWIG80 straciły odpowiednio: 1,4%/0,1%. Sektorowo najlepiej poradził sobie WIG-media zyskując (+1,8%), z drugiej strony największej przeceny doświadczył WIG-leki (-3,1%).Na europejskich parkietach dominowały negatywne nastroje, DAX poszedł w dół o 1,0%, CAC40 stracił 1,2%, a FTSE100 zakończył notowania ze zniżką na poziomie 0,7%. W dniu wczorajszym poznaliśmy odczyt inflacji producenckiej za sierpień’22 w Niemczech, która pobiła ponad 70- letni rekord i wyniosła 45,8% (konsensus zakładał poziom nieco ponad 37%). Wskaźnik ten podskoczył mocniej niż przewidywano m.in. z powodu wysokich cen energii.

Na Wall Street wtorkowa sesja przyniosła spadki głównych indeksów: S&P500 (-1,1%), DJI (-1,0%), Nasdaq (-1,0%). Tego dnia negatywnie wyróżniły się akcje Forda, które straciły 12,3% po ogłoszeniu przez spółkę wzrostu kosztów o dodatkowy miliard USD w bieżącym kwartale.

Dzisiaj przed nami o 20:00 decyzja FEDu odnośnie stóp procentowych (konsensus zakłada podwyżkę o 75 pb. do poziomu 3,25%), po której o 20:30 będzie miała miejsce konferencja prasowa.

Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index kończy notowania 0,4% na minusie, a Nikkei idzie w dół o 1,2%. Od samego rana kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy znajdują się na delikatnym plusie, a na DAX oscylują w okolicach punktu odniesienia.

Autor: Krzysztof Tkocz


Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMedinice podsumowuje I półrocze i na 2023 planuje zakończyć badania kliniczne
Następny artykułKurs USD/PLN wybija powyżej 4,75 zł. Dolar może testować kolejne szczyty
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here