Naga MarketsIndeks WIG20 stracił 0,55 proc., CD Projekt najbardziej stratną spółkąWtorek przyniósł kontynuację wzrostów na rynkach bazowych w Europie, co przełożyło się na kolejne rekordowe poziomy głównych indeksów w Paryżu czy we Frankfurcie. Zdecydowanie słabiej wypadły notowania za oceanem, gdzie nadal inwestorom ciążą rosnące rentowności amerykańskich 10-latek. Indeks S&P500 stracił ponad 0,3% i tym samym oddalił się nieco od przełomowego poziomu 4000 pkt. Najsłabiej radziły sobie ponownie walory spółek technologicznych z Microsoft oraz Apple na czele. Z drugiej strony, dobrze radziły sobie akcje Tesli, które zyskały blisko 4,0%.

Indeks WIG20 traci, CD Projekt przedstawia nową strategię

Na krajowym rynku, mimo początkowego optymizmu ostatecznie WIG20 stracił 0,55% przy obrotach symbolicznie przekraczających 1 mld PLN. Warszawskim blue chips w największym stopniu ciążyły walory CD Projekt, które ostatecznie straciły ponad 9,0%. Inwestorzy z jednej strony korzystali z okazji i zamykali pozycję po kilkunastoprocentowym wzroście w poniedziałek, a z drugiej strony sprzedawali akcje w obawie przed popołudniową publikacją strategii Spółki. Główną myślą przewodnią nowej strategii jest tzw. zwinne (agile) zarządzanie produkcją kolejnych tytułów, co należy interpretować jako zapowiedź pozostawienia developerom większej elastyczności. Samo przejęcie Digital Scapes nie wprowadza do spółki nowych możliwości ani IP, więc odbieramy je neutralnie. Symultaniczna praca nad kolejnymi tytułami to też proces o którym inwestorzy już słyszeli na poprzednich konferencjach prasowych. Spodziewamy się zatem raczej negatywnego przyjęcia strategii.

Te artykuły również Cię zainteresują
We wczorajszym kalendarium makroekonomicznym uwagę zwróciła publikacja inflacji konsumenckiej w Niemczech – w marcu inflacja wzrosła do 1,7% r/r z 1,3% r/r w lutym. Mimo iż powyższy przyrost był zgodny z oczekiwaniami rynku, niemieckie bundy zareagowały wzrostem rentowności do blisko -0,25%. Najwyższy poziom od marca ubiegłego roku zanotował również indeks Conference Board, który potwierdza poprawę oceny bieżących i przyszłych warunków ekonomicznych przez amerykańskich respondentów.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym kalendarium makroekonomiczne obfituje w istotniejsze pozycje. Poza popołudniowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy za marzec dostarczanymi przez ADP, na Starym Kontynencie dominowały będą publikacje marcowych danych o inflacji konsumenckiej. Również GUS opublikuje wstępny odczyt dla krajowej gospodarki – rynek spodziewa się przyspieszenia inflacji z 2,4% w lutym, jednak zdaniem ekonomistów BNP Paribas pozostanie ona zapewne poniżej 3,0% r/r. Wczorajsze zamknięcie indeksów za oceanem oraz negatywne zakończenie sesji w Azji nie będzie wsparciem dla nastrojów w Europie w początkowych godzinach handlu. Z kolei start WIG20 może zależeć w dużej mierze od reakcji inwestorów CD Projekt w odpowiedzi na wczorajszą publikację strategii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks dow jones | kurs dolar | ropa notowania | pgnige akcje | akcje spółek giełdowych |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here