Naga Markets

Indeks WIG20 potężnie odbija. Rynki czekają na dzisiejszy odczyt inflacji w USAPozytywne wiadomości z Ukrainy budują lepsze nastroje inwestorów. Nowy tydzień zaczęliśmy od wzrostu większości głównych indeksów. WIG20 zyskał +1,8%, a WIG wzrósł +1,2%. Relatywnie słabo zachowywały się mWIG40 i sWIG80, które zakończyły sesję z wynikami odpowiednio +0,04% i -0,4%. Sektorowo najlepszymi indeksami były WIG-Banki (+3,8%) oraz WIG-Górnictwo (+2,1%), a najsłabszym WIG-Energetyka (-3,1%).

GPW kontynuuje wzrostowe odbicie

Świetnie radziły sobie spółki ukraińskie, które po optymistycznych doniesieniach z frontu wzrosły +7,9%. Wśród blue chipów czołówkę zajęły banki – Pekao (+5,5%), PKO BP (+4,2%) i mBank (+4,2%). Najsłabiej z kolei radziły sobie PGE (-5,2%), CD Projekt (-3,6%) i JSW (-2,6%).Na szerokim rynku ogromny, bo aż +76,3% wzrost zanotował Coal Energy. Bardzo duże wzrosty zanotowały także Milkiland (+22,9%), KSG Agro (+22,1%) i Agroton (+19,6%). Na końcu zestawienia ulokowały się Bumech (-21,9%), który w trakcie piątkowej sesji poinformował o rezygnacji prezesa, Atrem (-12,4%) oraz Medicalgorithmics (-11,3%).

W pozostałej części Europy niemal wszystkie główne indeksy zakończyły dzień na plusie. DAX zyskał +2,4%, CAC40 wzrósł +1,95%, a FTSE100 zatrzymał się na poziomie +1,7%. Za oceanem sesja również przebiegła w dobrych nastrojach. Najmocniej rósł Nasdaq (+1,3%), S&P zakończyło dzień +1,1% nad kreską, a DJI na poziomie +0,7%. Dzisiaj w centrum uwagi będzie odczyt inflacji w USA. Może on zweryfikować oczekiwania co do wzrostu stóp procentowych we wrześniu, który aktualnie oczekiwany jest na poziomie 75 pb.

O poranku na rynku azjatyckim pojawiło się nieco więcej czerwieni, jednak nadal przeważają wzrosty. Nikkei rośnie +0,2%, a Shanghai Composite po długim weekendzie finiszuje w okolicach +0,3%.

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy świecą na zielono, jednak na DAX znajdują się poniżej punktu odniesienia.

Autor: Anna Madziar


Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to | notowania dow jones na żywo | notowania dolara | lotos cena akcji | celon pharma akcje notowania | kruk kurs | Forint kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here