Naga MarketsIndeks WIG20 poddał się presji z rynku walutowego i spadł o 0,9 procentŚrodowa sesja na rynku warszawskim skończyła się spadkiem WIG20 o 0,9 procent. Rynek przeniósł słabość z giełd bazowych i poddał się presji z rynku walutowego, gdzie umocnienie dolara po danych o inflacji w USA pchnęło na południe również złotego. Elementem układu sił była zwyżka cen ropy w kontekście braków paliw na rynku amerykańskim po problemach z przesyłem.

Indeks WIG20 zakończył dzisiejszą sesję pod kreską

Ostatni element pomagał spółce PKN Orlen, której cena wzrosła o 1,4 procent. Kolejnymi walorami, które oparły się przecenie i zyskały na wartości, były akcje CD Projekt. Mocno obita ostatnio przez podaż spółka gamingowa zyskała dziś 4,4 procent. Przecenę kontynuowały akcje PKO BP, które do wczorajszego spadku o przeszło 7 procent dołożyły dziś stratę 2,2 procent. Generalnie oddech rynku był negatywny. W WIG20 przeceniono 16 walorów, a na całym rynku stratę zanotowało 51 procent spółek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie patrząc rozdanie przyniosło cofnięcie WIG20 pod poziom 2100 pkt., którego poniedziałkowe pokonanie i wtorkowa obrona wskazywały na relatywną siłę rynku warszawskiego. Spadek pod pokonany opór komplikuje układ techniczny na wykresie WIG20 odbierając bykom ważny sukces techniczny i zmienia grę z wybicia nad opór na zawahanie rynku w ważnym punkcie wykresu.

Sesja potwierdza wrażliwość rynku na zachowanie giełd bazowych i wahnięcia rynku walutowego w kontekście potencjalnej zmiany w polityce banków centralnych, zwłaszcza amerykańskiej Rezerwy Federalnej. W korekcyjnym układzie sił na świecie kontynuacja zwyżek w kontrze do otoczenia jawi się jako niemożliwa. Z lokalnych zmiennych warto jutro oczekiwać reakcji rynku na dzisiejsze, mocne dane finansowe ze spółki KGHM, ale i w tym kontekście należy pamiętać o tym, iż sentyment wobec miedziowej spółki zależy również od globalnych zmiennych, jak sentyment do dolara i związana z tym wycena miedzi.

Autor: Adam Stańczak, analityk DM BOŚ

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here