Naga Markets

Indeks WIG20 odrobił wczoraj część strat. Mocne zwroty w giełdowych nastrojachNa krajowym z dnia na dzień są dokonywane mocne zwroty w giełdowych nastrojach. Wizualnie, na wykresie cenowym oraz na wybranych dedykowanych ku temu wskaźnikach od dwóch tygodnia jest obserwowana wysoka zmienność. Zarówno na rynku kasowym jak i terminowym towarzyszy temu podwyższony obrót.

Indeks WIG20 zakończył wczorajszą sesję nad kreską

Takie zachowanie może sugerować „uklepywanie” twardego dołka, który może stać się bazą pod bardziej trwałe odbicie. Oczywiście obecna sytuacja geopolityczna z coraz silniejszą zbrodniczą działalnością ze strony Rosji na Ukrainie może kreślić wiele scenariuszy rynkowych, również tych ekstremalnych.Faktem jednak jest że podwyższona zmienność częściej towarzyszy formowaniu kluczowych dołków, niż szczytów. Kurs FW20 zmierza w stronę średniej 15-sesyjnej przy obecnej wartości 2005 pkt. Kluczowym oporem jest jednak ubiegłotygodniowych szczyt na poziomie 2066 pkt.

Na wykresie 60 min kurs FW20 pozostaje w szerokim trendzie bocznym przedzierając się w stronę jego górnej połowy. Płaski przebieg średniej 15-godz i niskie wartości ADX potwierdzają brak wyraźnego trendu wertykalnego.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Po wczorajszym silnym odreagowaniu na głównych parkietach zachodnioeuropejskich, poranne notowania kontraktów terminowych na czołowe indeksy zachowują się stabilnie implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Dziś ma miejsce posiedzenie ECB, mimo rosnącej presji inflacyjnej nie są jeszcze oczekiwane zmiany w polityce stóp procentowych. Można szacować, że dopiero ruch ze strony FED wpłynie na większą odwagę decydentów ECB.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin notowania | kurs akcji tauron | kurs dolars | develia gpw | notowania newconnect | livechat akcje opinie | cena akcji polenergia |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here