Naga Markets

Indeks WIG20 odnotował 0,6 proc. zwyżkę. Świąteczne nastroje wsparły GPWOstatnia sesja przedświąteczna przebiegała w spokojne atmosferze. Kurs FW20 odnotował niewielką, półprocentową zwyżkę. Niewielkie obroty oraz stosunkowo niska zmienność wskazywały na udzielający się powoli nastrój „oderwania” od rynku kapitałowego. Całość zwyżki została głównie wykonana w pierwszym kwadransie sesji, a wspierana lepszym nastawieniem z porannych notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne.

WIG20 zyskał w czwartek 0,61%

Na wykresie 60-min kurs FW20 wybił się z lokalnego trendu bocznego przebijając 2218 pkt. Obecnie na celowniku jest grudniowe maksimum 2247 pkt. Impet ruchu niestety jest słaby co przejawia się w niepewnym zachowaniu MACD.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Na wykresie dziennym trwa proces budowania konsolidacji o podwyższonej zmienności. Potencjalny opór grudniowego szczytu (2247) umacnia przebiegający kilka punktów powyżej obszar zniesienia 38,2% z zapoczątkowanej w październiku fali spadkowej. Kurs na powrót wychodzi ponad średnią 15-sesyjną. Wolumen obrotu jest raczej charakterystycznie obniżony dla okresu świąt i wynikających z tego tytułu dodatkowych dni bez sesji.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują większych odchyleń od czwartkowego popołudnia implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium brak istotnych publikacji z otoczenia makro.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here