Naga Markets

Indeks WIG20 niemal 2,5 proc. w dół! Niedźwiedzie nie oddają parkietuMimo dobrego początku, ubiegły tydzień na GPW zakończył się sporymi spadkami. Po publikacji wtorkowych danych o CPI w USA, niedźwiedzie przejęły parkiet i się na nim rozgościły. WIG w ciągu tygodnia stracił -2,7%, a WIG20 spadł -2,46%. Najmocniejszą przecenę odnotował indeks średnich spółek, który zniżkował aż -5,5%, z kolei relatywnie lepiej zachował się sWIG80, który odnotował „tylko” -1,3% spadku. W ujęciu sektorowym najbardziej ucierpiały spółki energetyczne, które straciły aż -8,1%, a po -6% traciły media i motoryzacja.

GPW znów świeci na czerwono

Jedynym indeksem sektorowym, który zakończył miniony tydzień na plusie był WIG-Gry (+0,2%). Dużą zmiennością wykazał się indeks spółek ukraińskich, który mocno zyskiwał od poniedziałku do środy, w czwartek i piątek spadał po -2,5% i -2,9%, a i tak zakończył tydzień +7% powyżej zamknięcia z poprzedniego piątku.Czerwień zawładnęła także pozostałymi europejskimi rynkami. DAX w ciągu tygodnia stracił -2,7%, CAC40 spadł -2,2%, a FTSE100 -1,6%. Za oceanem przeceny były bardziej dotkliwe. S&P stracił -4,8%, DJI -4,1%, a Nasdaq zakończył tydzień -5,5% poniżej punktu odniesienia.

W tym tygodniu w centrum uwagi będzie środowa decyzja FOMC ws. stóp procentowych i konferencja prasowa po posiedzeniu. Konsensus zakłada wzrost o 75 p.b. Oprócz tego poznamy dane na temat produkcji przemysłowej oraz rynku pracy w Polsce, a pod koniec tygodnia czeka nas seria zagranicznych indeksów PMI.

Poniedziałek zaczynamy dalszymi spadkami na rynku azjatyckim. Shanghai Composite traci o poranku -0,2%. Dzisiejsza sesja odbędzie się bez inwestorów z Japonii i Wielkiej Brytanii.

Kontrakty terminowe na DAX świecą na zielono, jednak na rynku amerykańskim dalej panuje czerwień.

Autor: Anna Madziar

Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoniedziałkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 19 września 2022 roku
Następny artykułDolar kontynuuje rajd. Przed nami kolejne podwyżki stóp procentowych
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here