Naga MarketsIndeks WIG20 kontynuował zniżkę. Wskaźniki PMI w centrum uwagiZamkniecie tygodnia dla kontraktów terminowych na WIG20 dochowało kontynuacji zniżki, jednak skala spadków była znacznie mniejsza w porównaniu do poprzedniej sesji. Niska szpulka po czwartkowym młocie sugeruje słabnącą presję do testowania niższych poziomów cenowych. Wyraźnie mniejszy wolumen również wskazuje na uspokojenie nastrojów i przyjęcie pozycji wyczekującej.

Kurs WIG20 wciąż traci, jednak skala spadków jest znacznie mniejsza

Na wykresie dziennym jest podtrzymane zanegowanie wcześniejszego wybicia z formacji trójkąta, kurs powrócił do zapoczątkowanego w czerwcu trendu bocznego. Takie wskazania potwierdzają niskie wartości ADX na wskaźniku DMI. Na  wykresie 60-min notowania są w fazie lokalnej konsolidacji stabilizując kurs po wcześniejszym obsunięciu. Na wskaźniku DMI zejście linii DM- poniżej ADX sugeruje osłabienie wcześniejszej presji spadkowej, na MACD pojawił się nawet sygnał kupna.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Wśród spółek indeksu bazowego najmocniej obciążyły WIG20 spadające dość mocno akcje DINOPL. Po drugiej stronie barykady były akcje spółek energetycznych i paliwowych. Na giełdach zagranicznych przeważały lekko wzrostowe nastroje.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Notowania kontraktów terminowych na główne indeksy z początkiem dnia lekko zwyżkują wspierając przypływ sentymentu również przed otwarciem krajowego rynku. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek. Prognozy, zarówno dla przemysłu jak i sektora usług, pozostają blisko poprzednich wartości.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here