Naga MarketsSpadki na giełdzieFatalnie rozpoczął się grudzień na polskiej giełdzie i indeksie WIG20. Na będącej i tak jednym z najsłabszych rynków Europie GPW dominowały wczoraj mocne spadki. W takim tempie polski parkiet nie odrobi dystansu, który dzieli go od niemal wszystkich giełd na kontynencie – przekonują branżowe media. WIG20 stracił wczoraj 1,70 proc. i jedynym pocieszeniem pozostaje to, że sesja na zachodnich parkietach również przebiegała pod znakiem wyraźnych spadków. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


Indeks WIG20 bardzo słabo rozpoczyna ostatni miesiąc roku

„Indeks giełdowy WIG20 spadł o 1,7% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 122,3 pkt. W poniedziałek, 2 grudnia, WIG30 spadł o 1,54%. Z kolei indeks szerokiego rynku WIG spadł o 1,1% i osiągnął 56 868,74 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 889,44 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 88,8 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 142 spółek, 169 spadły, a 143 nie zmieniły się” – komentował Adam Rak na antenie Comparic24.tv.

Warto zauważyć, że ostatni raz tak silna przecena miała miejsce 2 października, kiedy to główny indeks warszawskiego parkietu stracił przeszło 2,5. W efekcie poniedziałkowych spadków, WIG20 jest od początku roku na minusie o 6,78 proc. Nieco pocieszenia polscy inwestorzy mogli znaleźć w indeksach mniej obleganych przez zagraniczny kapitał – mWIG40 oraz sWIG80, które zyskały kolejno 0,34 i 0,5 proc.

Na ustach inwestorów byli wczoraj dwaj finansowi giganci ze stajni Skarbu Państwa. Akcje Pekao potaniały o 4,07 proc., co wiąże się z kadrową karuzelą i odejściem kilku członków zarządu, z prezesem Michałem Krupińskim na czele. Pogłoski o zmianie za sterami dotyczą także PZU, którego akcje straciły w poniedziałkową sesję o niemal 4,4 proc. Wyraźnie pod kreską grudzień zaczęły także inne spółki Skarbu Państwa, m.in. Miesiąc nie najlepiej zaczął się także dla posiadaczy akcji CD Projektu. Akcje giganta taniały o 1,9 proc. Wśród nielicznych drożejących spółek zdecydowanie wyróżniały się wczoraj Orange Polska i Santander, których akcje zyskały kolejno 3,9 proc. oraz 2,5 proc.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs polskiego złotego wyraźnie zyskuje, funt broni jednak wsparcia przy 5 zł
Następny artykułDonald “Tariff Man” Trump powraca, kurs dolara i giełda w USA nie są zadowolone
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here