Naga MarketsIndeks WIG20 bez zmian podczas poniedziałkowej sesjiPoczątek tygodnia na parkiecie w Warszawie nie przyniósł znaczącej zmiany na poziomie głównego indeksu, WIG20, który zanotował spadek o 0,01%. Ciekawiej było na poziomie średnich (mWIG40 +1,02%) i mniejszych spółek (sWIG80 +0,63%). Obroty na szerokim rynku wyniosły 730 mln z czego 513 mln przypadło na indeks blue chip’ów.

Indeks WIG20 zanotował spadek o 0,01%

Pierwsza sesja tygodnia w Azji przyniosła 1,5-2% wzrosty głównych indeksów co rzutowało na dość dobre nastroje przed startem handlu w Europie. Ostatecznie jednak byliśmy świadkami dość wakacyjnego początku tygodnia, gdzie po lepszym otwarciu duża część indeksów powróciła do punktów odniesienia.WIG20 był dziś jednym z najsłabszych indeksów w Europie, co należy wiązać z ponad 5% przeceną akcji CD Projektu (waga w indeksie ponad 5%). Handel na akcjach studia odpowiadał też za blisko 30% obrotu w ramach WIG20. Ponadto warto wspomnieć o ponownym wzroście aktywności wokół sektora „stalowego” po publikacji szacunków Bowimu. Blisko 4% podbicie akcji zanotował dziś też Mabion (wspierając indeks WIG_Leki) po informacjach dot. MabionCD20 oraz szczepionki na COVID19.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza zmienność mieści się w ramach trwającej konsolidacji. Zakres 2200-2300 utrzymywany jest od końca maja i brak jest impulsów skłaniających inwestorów do zaryzykowania wybicia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb kurs akcji | giełda intercars | prognozy btc | bitcoin aktualnosci | livechat akcje opinie | giełda cdr | pkp cargo kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here