Naga Markets

Indeks szerokiego rynku WIG szykuje się do wzrostów? Komentuje Marcin TuszkiewiczOstatnie sesje przyniosły na światowych parkietach wyraźną poprawę nastrojów. Wzrostom przewodzą oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie pozytywny odczyt inflacji CPI wraz z dobrymi danymi z rynku pracy przełożył się na wzrosty. Z kolei w Polsce indeks szerokiego rynku WIG ma szansą powrócić do trendu wzrostowego, wskazuje Marcin Tuszkiewicz na antenie Comparic24.WIG czekają wzrosty?

– Tutaj natomiast mamy wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu. I co ważne, jeżeli dzisiaj (lub w kolejnych dniach) cena wybije powyżej szczytu z 1 sierpnia, to będziemy mogli przesunąć ostatni potwierdzony dołek wyżej i tym samym już prowadzić w trendzie wzrostowym. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, na indeksie szerokiego rynku WIG mamy pierwsze symptomy, że dzieje się lepiej. Sam WIG20 jest nieco cięższym przypadkiem, bo często ciążą na nim spółki skarbu państwa, natomiast na WIG jest pierwsza przesłanka, że coś pozytywnego ma miejsce.

Jeżeli na zachodzie indeksy dalej będą zyskiwać, a negatywne scenariusze nie zrealizują się, to można wskazać, że Polska giełda znajduje się obecnie w bloku startowym, gotowy do ruszenia. Choć warto dodać, że Polska giełda (na tle amerykańskiej) od dekady wypada dość blado.

W trakcie piątkowych notowań WIG notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie 182,87 pkt, co oznacza wzrost o 0,33% względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 55 774,95 pkt. Aktualnie WIG wyceniany jest przez inwestorów na równo 55 957,82 pkt.

Zobacz również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here