Naga Markets

sWIG-80 oddał lokalne minima z końca lutego, pierwszej połowy lipca i początku września

Rozmiary opuszczonej w ten sposób dołem 20-miesięcznej konsolidacji oraz szerokość kanału średnioterminowego trendu spadkowego, w obrębie którego przebywa od roku sWIG-80 sugerują poziom tuż poniżej 13000 pkt. jako cel trwającej bessy (tam ukształtował się pod koniec października 2020 dołek ówczesnej korekty).

Co ciekawe dokładnie to samo co sWIG-80 zrobił w tym tygodniu niemiecki DAX. Ten indeks również przełamał w dół poziomy tegorocznych minimów ustanowionych w marcu, lipcu i na początku września.

Warto również zwrócić uwagę, że sWIG-80 spadł poniżej poziomu szczytu z 2017 roku. Przypomina to wcześniejsze tego typu epizody z jesieni 2017 i wiosny 2014, gdy ten indeks przełamywał w dół szczyty swej poprzedniej hossy. I tu znowu okolice dołka z listopada 2020, gdzie równocześnie przebywa obecnie dolne ograniczenie kanału 13-letniego trendu wzrostowego wydają się dobrym miejscem do zakończenia obecnej bessy.

W sumie najsłabiej sWIG-80 wygląda w długoterminowej perspektywie. W 2017 roku indeks opuścił dołem szeroki kanał trendu wzrostowego, w obrębie którego można było umieszczać jego wcześniejszą historię. Konwencjonalnie powinno to skutkować spadkiem o szerokość opuszczonego dołem kanału.

Może się to rozegrać szybko w postaci gwałtownego krachu, albo w dłuższym okresie w trakcie którego sWIG-80 będzie “grał na czas”. Ale być może to przesadnie pesymistyczna ocena.

XTB

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar ignoruje kolejne dobre dane? Tygodniowy koszyk USD wskazuje na formację spadającej gwiazdy
Następny artykułMetaverse – milowy krok czy kamień u nogi dla Meta Platforms?
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku, obecny również w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie. Od lat zapewnia inwestorom dostęp do szerokiej gamy produktów z najważniejszych giełd świata - walut, kryptowalut, kontraktów na indeksy, surowce czy akcje. Wysoką jakość oferowanych przez firmę usług potwierdzają liczne nagrody m.in. Bloomberg EUR/PLN Forecast Accuracy, Ranking Q4 2018, FXCuffs 2018 Nagroda za transparentność oferty, Money.pl No.1 Forex Platform 2015, FX Week Short-Term Ranking 2015, Best Central Europe FX Broker 2011 - World Finance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here