Naga MarketsIndeks strachu VIX skoczył na 7-tygodniowe maksima. Dzień wyborów w USA coraz bliżejWall Street stoi w obliczu trudnych przygotowań do dnia wyborów, a rosnące obawy o wynik w Waszyngtonie potęgują nerwy związane z pandemią koronawirusa i zmniejszającymi się szansami na bodziec. Obawy widać na indeksie VIX, natomiast jest też szansa na wzrost S&P 500 w przypadku zwycięstwa Donalda Trumpa.

  • Indeks VIX znalazł się wczoraj na poziomie 32,46
  • Inwestorzy przygotowują się na dzień wyborów
  • Reelekcja Trumpa może doprowadzić do wzrostu S&P 500

VIX na poziomach z września

Wskaźnik zmienności Cboe, „miernik strachu” Wall Street, wzrósł do 32,46, najwyższego poziomu zamknięcia od 3 września, podczas gdy indeks S&P 500 odnotował największy jednodniowy spadek, a inwestorzy niechętnie dokonują zakupów przed głosowaniem.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

– To, co dzisiaj widzimy, to ludzie przygotowujący się na Noc Wyborów: gromadzenie gotówki w celu zachowania kapitału, blokowanie zysków kapitałowych po niższej stopie procentowej i udostępnianie trochę gotówki na rosnącą ewentualność niższych cen – powiedział Robert Phipps, dyrektor w Per Stirling Capital Management w Austin w Teksasie.

Biden nadal prowadzi w krajowych sondażach o 7,9 punktu procentowego, chociaż Trump poprawił swoją pozycję w stanach Georgia i Michigan, według agregatora sondaży RealClearPolitic.

Teraz obserwatorzy rynku martwią się, że nieoczekiwane zwycięstwo republikańskiego prezydenta Donalda Trumpa lub niepewny wynik wyborów może wymusić drastyczne odwrócenie pozycji, podobne do tego, które miało miejsce w 2016 r., kiedy inwestorzy byli w przeważającej mierze przygotowani na prezydenturę Hillary Clinton.

Zwycięstwo Trumpa lepsze dla rynku akcji?

Niespodziewane zwycięstwo Trumpa może doprowadzić do powyborczego skoku notowań, podobnego do tego z 2016 r.. Wtedy rajd spółek farmaceutycznych i firm finansowych pomógł z dnia na dzień odwrócić głębokie straty i pchnął indeks S&P 500 w górę o ponad 1 proc., co było początkiem gwałtownego wzrostu trwającego do końca roku.

Analitycy JPMorgan powiedzieli w poniedziałek, że najlepszym wynikiem wyborów dla rynku akcji jest „uporządkowane” zwycięstwo Trumpa, a S&P 500 może katapultować do 3900. Podzielony rząd może dać pozytywny wynik, podczas gdy Demokratyczny Biały Dom i Kongres byłyby neutralne, z potencjałem do większego bodźca ważonego w stosunku do wyższych podatków od przedsiębiorstw.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here