Naga MarketsIndeks strachu sugeruje dalszy rajd akcji na Wall Setret - twierdzi JPMorgan ChaseAnalitycy jednego z największych podmiotów inwestycyjnych w USA, JPMorgan Chase uważają, że obecny okres na rykach może w dalszym ciągu sprzyjać wzrostom akcji wna amerykańskiej Wall Street. Wskazuje na to relacja premii pomiędzy indeksem strachu (którym nazywa się indeks VIXmierzący zmienność) a ruchami indeksu giełdowego S&P 500. Czy czeka nas zatem kolejny rajd na akcjach zza oceanu?

  • Główne rynki amerykańskie wracają ponownie do wzrostów po wczorajszej sesji. S&P 500 zyskiwał ponad 1%
  • Obecnie analitycy JPMorgan Chase twierdzą, iż istnieje spora szansa na mocny wzrost rynków
  • Świadczyć o tym ma relacja indeksu strachu do obecnego zachowania zmienności indeksów

VIX jest na niemal rekordowym poziomie premii do rzeczywistej zmienności akcji

W ostatnich dniach bardzo dużo szybkich zwrotów akcji można było doświadczyć na głównych rynkach amerykańskich. Najpierw dynamiczne wzrosty, następnie pięć sesji pod rząd spadkowych – a potem mocne wyciąganie indeksów i możliwość podtrzymania takiej tendencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przy okazji analizy amerykańskich rynków warto zauważyć, iż analitycy JPMorgan również przyglądają się aktualnej sytuacji głównych parkietów i to, co widoczne jest obecnie na tzw. indeksie strachu dobrze wróży dalszym wzrostom amerykańskich akcji.

wykres FVIX 25.02.2021
FVIX 25.02.2021

W raporcie analityków można przeczytać, że różnica pomiędzy indeksem zmienności Cboe Volatility Index, lub VIX, a dwutygodniową zrealizowaną zmiennością S&P 500 poszerzyła się do punktu, po którym to historycznie następował zwykle spadek zmienności i akcje zazwyczaj szły w górę. W ujęciu historycznym, trzy miesiące po tym, jak różnica ta była tak szeroka jak obecnie – VIX spadał o 11 punktów, a rynek podnosił się średnio o 12%.

Dodatkowo jeszcze, jak piszą stratedzy banku inwestycyjnego: “biorąc pod uwagę, że VIX jest na niemal rekordowym poziomie premii do rzeczywistej zmienności akcji, uważamy, że sprzedaż ‘bańki VIX’ (w postaci ostatniego piku wzrostowego) stanowi dobrą okazję dla rynku akcji.” Nie pozostaje obecnie nic innego jak przyglądać się dalszemu rozwojowi indeksów, które mogą wyraźnie wskazać inwestorom dalsze poczynania rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | kurs funta online | euro notowania | dax 30 prognoza | notowania jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here