Naga MarketsIndeks S&P500 wzrośnie do 4000 punktów na początku 2021 roku - twierdzi JP Morgan
Kolejna fala wzrostów przed nami?

Po weekendzie mogliśmy obserwować solidne wzrosty na rynku akcji. Widoczną euforię należy tłumaczyć doniesieniami firm Pfizer i BioNTech, które zakomunikowały, że ich szczepionka na koronawirusa ma 90% skuteczność w zwalczaniu wirusa. Jest to bardzo pozytywna wiadomość ponieważ Amerykańska Agencja Żywności i Leków (regulator dopuszczający leki na rynek) wymaga od szczepionek jedynie 50-procentowej skuteczności. Czy w związku z tym przed nami kolejna fala wzrostów na indeksach giełdowych na świecie?

  • Indeksy giełdowe ruszyły mocno w górę po doniesieniach o wysokiej skuteczności szczepionki od Pfizera
  • Indeks S&P500 znalazł się w tym tygodniu na nowych historycznych maksimach
  • JP Morgan oczekuje, że indeks S&P500 osiągnie poziom 4000 pkt na początku przyszłego roku

Indeks S&P500 osiągnie poziom 4000 pkt?

Analitycy banku JP Morgan są zdania, że pojawienie się szczepionki na koronawirusa doprowadzi do tego, że amerykański indeks S&P500 będzie kontynuował wzrosty w kierunku poziomu 4000 punktów.

Analitycy poszli nawet krok dalej, prognozując, że do końca przyszłego roku indeks powinien osiągnąć poziom 4500 pkt! Co w praktyce oznaczałoby wzrost o kolejne 25% licząc od ustanowionego w poniedziałek maksimum.

Zobacz także: Pfizer informuje o szczepionce. Inwestorzy uciekają od jena i kupują tanie akcje

Z kolei analitycy z Citibanku są zdania, że szczepionka o skuteczności wynoszącej ponad 90% jest informacją przebijającą wszelkie oczekiwania rynkowe. Według nich ma to pomóc w przywróceniu szybkiego wzrostu gospodarczego. Analitycy dodali także, że szczepionka jest dużo lepszym rozwiązaniem niż ogromne pakiety stymulacyjne wprowadzane przez poszczególne banki centralne czy rządy.

Sytuacja techniczna na wykresie S&P500 (US500)

Patrząc na wykres dzienny na indeksie S&P500 (US500) poziom 4000 pkt może wydawać się bardzo odległy. Jednak nie trzeba patrzeć daleko w przeszłość, aby zobaczyć w jak silnym trendzie wzrostowym się znajdujemy.

Po tym jak w marcu na rynku akcji zapanowała panika, indeks S&P500 ustanowił minimum w rejonach poziomu 2220 pkt. Z kolei aktualnie notowany on jest powyżej poziomu 3520 pkt, co oznacza ruch w górę na ponad 1300 punktów! Biorąc pod uwagę, że do prognozowanego przez JP Morgan okrągłego poziomu 4400 pkt brakuje około, 900 pkt, scenariusz ten ma szansę się spełnić.

Patrząc na aktualną sytuację techniczną, nie ulega wątpliwości, że główny trend jest wzrostowy. Notowania w tym tygodniu znalazły się na najwyższych poziomach w historii. Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 3220 pkt, z kolei lokalnym oporem jest ta przy 3580 pkt. W przypadku wybicia w górę, ruch w kierunku północnym może przybrać na sile.

Wykres S&P500
S&P500 ustanawia nowe historyczne maksima, interwał D1

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here