Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleNa wykresie miesięcznym amerykańskiego indeksu S&P500 utworzył się bardzo specyficzny układ szczytów. Trzy kolejne wierzchołki (123) ułożone harmonicznie nazywane są formacją trzech Indian (Three Little Indians). Brak siły ze strony popytu na realizowanie długich impulsów wzrostowych jest potencjalnym sygnałem słabości. Dlatego tego typu układ szczytów często zapowiada większe ruchy spadkowe.


S&P500 – Three Little Indians

Ostatnie dwa tygodnie ewidentnie należą do podaży, a obrona oporu 2950 punktów wskazuje na dużą determinacje tej strony rynku. Ten poziom ma szczególne znaczenie, gdyż już dwukrotnie wartość S&P500 zaliczała spadki z tego poziomu.

Tak długo jak wartość tego indeksu pozostanie poniżej tej podażowej zapory nic pozytywnego nie da się powiedzieć o tym wykresie.

Klasycy analizy technicznej zapewne zwrócą uwagę na negatywną dywergencję na wskaźniku MACD, która jest konsekwencja układy trzech Indian. Dodajmy do tego mocno wykupionego Stochastica i podażowy scenariusz już jest gotowy.

Jeżeli korekta rozrośnie się ponad długość spadków z IV kwartału 2018 roku, to kandydatów do wsparcia należy szukać na zniesieniu 38.2% lub 50% z całej fali hossy.

S&P500
S&P500


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChwila spokoju dla złotego – co dalej z kursem?
Następny artykułBitfinex odpowie za rzekome oszustwa – sędzia odrzucił apelację giełdy
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here