Naga MarketsIndeks S&P500 stracił wczoraj 0,85 procent. WIG20 z niewielkim wzrostemWtorek na Starym Kontynencie przyniósł przewagę wzrostów, które przełożyły się na wejście na nowe maksima, jednak końcówka dnia przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. Finalne dane w kontekście dynamiki PKB strefy euro w 1Q21 nie zaskoczyły – spadek r/r wyniósł -1,80% gdy pierwotnie ekonomiści zakładali -1,9% r/r.

Indeksy S&P500 oraz Nasdaq100 straciły podczas wczorajszej sesji

Tym samym wsparciem dla kupujących w większym stopniu pozostawały wyniki kwartalne spółek, które w przypadki sektorów cyklicznych nadal pozytywnie zaskakują. Nieco słabsze nastroje panowały za oceanem, gdzie dominują obawy co do przegrzania amerykańskiej gospodarki i tym samym wcześniejszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed. Indeks S&P500 stracił 0,85%, natomiast technologiczny Nasdaq100 obniżył się o 0,56%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po bardzo dobrym początku tygodnia na warszawskim parkiecie, co było rezultatem dyskontowania zapowiedzi zawartych w Polskim Ładzie, które potencjalnie stanowią mocny impuls popytowy w perspektywie 2022-23 roku, wtorek przyniósł schłodzenie nastrojów co wpisywało się w otoczenie zewnętrzne. WIG20 zyskał 0,38% i intraday przekroczył nawet poziom 2150 pkt. Wśród komponentów gwiazdą pozostały walory Allegro.eu, które zyskały 2,50%. Nadal bardzo dobrze radził sobie również sektor bankowy (WIG Banki +0,88%), natomiast na drugim biegunie znalazł się sektor odzieżowy oraz producenci gier. Segment średnich i mniejszy spółek, również odnotował wzrost w okolicy 0,20-0,30% wyznaczając nowe lokalne maksima. Należy jednak podkreślić, że także w tym przypadku ostatnie godziny handlu to przewaga strony podażowej.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Poza porannym kwietniowym odczycie inflacji w Wielkiej Brytanii, która okazała się minimalnie wyższa od oczekiwań, w kolejnych godzinach w kalendarium makroekonomicznym poznamy między innymi tożsamy odczyt dla strefy euro natomiast wieczorem zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Z punktu widzenia notowań ropy naftowej istotne będą również tygodniowe dane o zapasach w USA – w przypadku ponownego zaskoczenia i spadku zapasów, przed notowaniami gatunku WTI nowe szczyty stałyby otworem.

Wczorajsze ostatnie godziny handlu w Europie jak i na Wall Street stawiają pod presją początek dzisiejszej sesji, jak również wyraźne spadki na parkiecie w Tokio. Dziś kluczowy dzień dla warszawskich blue chips, bowiem wczorajsza świeca zwiastuje potencjalnie początek kilkudniowej korekty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: spółki giełdowe | gpw notowania | usd notowania | kurs dolara forum | blik co to |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here