Naga Markets

Indeks S&P500 kontynuuje flirt z minimami bessyS&P500 skończył sesję środową spadkiem o 0,3 procent  na zamknięciu lokował się stale poniżej psychologicznej bariery 3600 pkt. Czwartkowe notowania przedsesyjne wskazują, iż nastroje są jednak korekcyjne. Futures rośnie o 0,3 procent, co przekłada się nie tyle na jakieś poważne odbicie, co stabilizację na poziomach granych w pierwszej połowie tygodnia.

S&P500 lokuje się poniżej psychologicznej bariery 3600 pkt.

Spojrzenie na wykres CFD pozwala odnotować, iż rynek pozostaje zawieszony w rejonach, gdzie flirt z minimami bessy i strefą wsparcia może skończyć się poważnym tąpnięciem i pchnięciem rynku do konfrontacji z 3500 pkt. W przeciwnym scenariuszu trwa ubijanie drugiego dna.

Odejście na północ zbudowałoby nie tylko szansę na domknięcie układu podwójnego dna, ale też – wcześniej – połamanie linii lokalnego trendu spadkowego. Wskaźnikowo rynek prezentuje się zachęcająco dla byków.

WIG20

Oscylatory dywergują z wykresem ceny, ale szersza perspektywa stale daje przewagę podaży. Trend spadkowy obowiązuje i tylko z tego powodu zakłady o podwójne dno będą opierane o szybko realizowane zlecenia obronne.

Redakcja poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRentowność 10-letnich polskich obligacji skarbowych wybija 20-letnie maksima
Następny artykułCeny srebra utrzymują się powyżej 19 USD za uncję
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here