Naga MarketsIndeks S&P500 coraz bliżej wrześniowych szczytów. Dolar powrócił do spadkówSytuacja przypomina tą z poniedziałku, po mocnym poranku w kolejnych godzinach amerykańska waluta oddawała swoją przewagę. W efekcie w środę po południu dolar zyskiwał już tylko wobec kilku walut (w grupie G-10 tylko w relacji do NOK), a przegrywał ze zdecydowaną większością.

Kurs dolara powraca do spadków. S&P500 coraz bliżej wrześniowych szczytów

Co ciekawe rentowności amerykańskich cofnęły się po ostatnim wzroście tylko nieznacznie, a ropa WTI podbiła pod poniedziałkowy opór przy 83 USD po danych o zapasach. Niemniej nadal silne pozostawały indeksy na Wall Street, a S&P500 ma coraz bliżej do wrześniowych szczytów.Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Uwagę zwróciły dzisiaj dane o inflacji – rano te z Wielkiej Brytanii, które mogły nieco przytemperować spekulacje wokół podwyżki stóp przez Bank Anglii w listopadzie (CPI szeroka i bazowa wypadła we wrześniu minimalnie poniżej prognoz). Korekta na GBPUSD wygląda jednak na zaliczoną w biegu i trend wzrostowy na tej parze jest silny.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

Po południu poznaliśmy dane o CPI w Kanadzie. Tu ceny rosły nieco szybciej od prognoz (we wrześniu 4,4 proc. r/r i bazowa 3,7 proc. r/r), co podbija spekulacje przed zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem Banku Kanady. Niemniej USDCAD nie zdołał wybić wczorajszego dołka przy 1,2309.

Na oscylatorach zaczynają pojawiać się pierwsze sygnały wyczerpywania trendu. Niewykluczone, że pojawią się trudności ze sforsowaniem wsparcia przy 1,2250, o ile dojdzie do jego przetestowania w najbliższych dniach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje gpw | giełda pkp cargo | prognozy btc | develia gpw | kruk giełda | mbank akcje prognozy | ropa wti notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here