Naga MarketsNotowania amerykańskiego indeksu S&P 500 osuwają się od października w następstwie nieudanej próby przekroczenia szczytu na 2490,70 USD. Pierwsza fala spadków zaprowadziła notowania do obszaru wsparcia na poziomie 2600/25.

Następnie cena konsolidowała przez kilka tygodni, do czasu pojawienia się kolejnej fali spadkowej, gdzie po przełamaniu wspomnianego wyżej wsparcia, notowania wyznaczyły dołek w okolicach poziomu 2332.

Konfluencja oporu powstrzyma kupujących?

Obecnie, już 3 tydzień z rzędu trwa odreagowanie spadków, rezultatem którego jest powrót notowań do okolic przełamanej strefy wsparcia (2600/25) stanowiącej teraz opór. Oprócz tego, obszar horyzontalny na wykresie tygodniowym zbiega się z kanałem średnich EMA 10/20, który zapewnia dodatkowy czynnik konfluencji.

Jeśli sprzedającym uda się utrzymać opisaną wyżej konfluencję oporu, możemy spodziewać się powrotu do spadków, gdzie naturalnym kierunkiem ruchu będzie poziom ostatniego dołka na 2332 USD.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Notowania amerykańskiego indeksu S&P 500 osuwają się od października w następstwie nieudanej próby przekroczenia oporu na 2490,70 USD


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here