Naga MarketsNa przestrzeni ostatnich dni obserwujemy dość znaczącą aprecjację kursu dolara amerykańskiego. Biorąc pod uwagę zmienność od początku miesiąca zauważymy, że USD jest w listopadzie najsilniejszą walutą grupy G8. W praktyce okazuje się jednak, że nie tylko dolar zyskuje ostatnimi czasy na wartości. Podobną tendencję dostrzec można również na amerykańskim rynku akcji.


Amerykańskie indeksy najwyżej w historii!

Spoglądając na notowania amerykańskich indeksów Nasdaq, S&P500 i Dow Jones zauważymy, że ich wyceny znajdują się obecnie na najwyższych poziomach w historii. Taki stan rzeczy jest niezwykle pozytywny. Niesie on za sobą jednak pewną niepewność. Okazuje się bowiem, że przez wzgląd, iż rynek nigdy nie był wyżej, niemal niemożliwym jest wyznaczenie technicznych poziomów oporu, w okolicy których pojawić mogłaby się reakcja podażowa. To wszystko sprawia, że z jednej strony spodziewać możemy się dalszej aprecjacji, z drugiej zaś nie jesteśmy w stanie określić dokąd ta tendencja może być kontynuowana i kiedy pojawi się przynajmniej korekta spadkowa.

S&P 500 wzrośnie do 3 850 pkt.

Analitycy z Bank of America Merrill Lynch twierdzą, że indeks S&P 500 może mieć miejsce na wzrost o kolejne 25% w stosunku do obecnych poziomów. Oznaczałoby to, że w niedalekiej przyszłości S&P 500 mógłby osiągnąć poziom 3 850.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Notowania S&P 500
S&P 500 Daily

Za główny katalizator dla ostatnich wzrostów, jak również dalszej aprecjacji upatruje się tu pozorną umowę handlową pomiędzy Chinami i USA. Jednym z głównych powodów, dla których zarządzający funduszami przenoszą kapitał na rynek akcji jest jednak brak lepszych alternatyw. Niewiele wskazuje natomiast na to, by tendencja ta miała utrzymać się jeszcze zbyt długo.

Ostatni raport Morgan Stanley wskazuje bowiem, że w ciągu następnej dekady rynki amerykańskie stracą na sile z powodu niskich stóp procentowych i słabych zysków. Analitycy banku przewidują roczne stopy zwrotu na poziomie zaledwie 2,8% dla portfeli z prawie równym saldem amerykańskich akcji i obligacji. To ledwie wystarcza, by nadążyć za inflacją, którą Rezerwa Federalna chce utrzymać na poziomie 2% rocznie.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPlay: Zysku netto 233,1 mln w III kw. 2019 r. – wykres na poziomie luki cenowej
Następny artykułHTC łączy siły z Binance – owocem ma być nowy smartfon
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here