Naga MarketsNajnowsze doniesienia z frontu wojen handlowych spowodowały, że na początku tygodnia indeks S&P 500 oraz kurs dolara silnie się osuwały. O ile w środę kontrakty terminowe na benchmark amerykańskiej giełdy korygują część dynamicznych spadków, to waluta Stanów Zjednoczonych nadal pozostaje w odwrocie, a jej indeks spada na najniższe poziomy od miesiąca. Więcej o perspektywach rynkowych w obliczu eskalacji napięcia pomiędzy USA i Chinami w najnowszej odsłonie programu Świat Walut, który na antenie Comparic24.tv prowadzi Marek Rogalski, główny analityk DM BOŚ.


S&P 500 chciał spadać za daleko? Zadziałała techniczna strefa wsparcia

Rozpędzające się na Wall Street byki zdaniem Rogalskiego chciałby zbyt szybko i zbyt mocno ściągnąć rynek w dół, co spotkało się z reakcją popytu na wysokości lokalnego wsparcia. W efekcie kontrakty futures na S&P 500 odbijają przed startem rynku kasowego o 0,5%. Przed notowaniami jednak strefa oporowa, której pokonanie nie będzie już takie łatwe:

„Pierwszy z widocznych oporów widać przy 3110 pkt. Patrząc na niepewność, która będzie utrzymywał się na rynku, ryzyko kontynuacji deprecjacji pozostanie wysokie i widoczne. Nic nie wskazuje bowiem na to, że awersja do ryzyka w najbliższym czasie zostanie wyraźniej zmniejszona” – twierdzi Marek Rogalski.

Jak widać na poniższym wykresie indeks S&P 500 respektował lokalne wsparcie, może mieć jednak problem z szybkim powrotem w okolice tegorocznych maksimów, bardziej prawdopodobne wydaje się utrzymanie presji spadkowej.

Z kolei indeks dolara amerykańskiego (DXY) traci od początku tygodnia osuwając się na wartości o ponad 0,6% do ważonego koszyka walut. Deprecjacja jest najsilniej widoczna wobec funta, który pewnie wybija 1,30 i testuje półroczne maksima oraz na franku szwajcarskim będącym jedną z bezpiecznych przystani walutowych, która spadał na miesięczne dołki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta najwyżej od maja 2017 r. GBP zyskuje przed wyborami w UK
Następny artykułCBA w siedzibie KNF. Akcja na zlecenie Prokuratury Krajowej
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here