Naga MarketsAmerykański indeks S&P 500 w październiku zanotował bardzo istotny spadek, gdzie od szczytu na poziomie 2940.70 USD cena ustanowiła dołek blisko 2602.80 USD. Ruch spadkowy nie był jednak kontynuowany w ubiegłym miesiącu.

Jako, że dziś mamy pierwszą sesję nowego miesiąca, można też podsumować zakończenie listopada. Na wykresie miesięcznym poniżej naniesione zostało dynamiczne wsparcie w postaci kanału średnich EMA 10/20. Mimo ostatniej przeceny, kurs S&P 500 na zamknięciach kolejnych miesięcy utrzymuje się ponad tym kanałem od ponad 3 lat.

W listopadzie dynamiczne wsparcie zostało ponownie przetestowano. Test okazał się pozytywny, świeca miesięczna zamyka się bowiem ponad kanałem. Tym samym w długim terminie wciąż zachowana zostaje dynamika wzrostów.

indeks S&P 500 w październiku zanotował bardzo istotny spadek, gdzie od szczytu na poziomie 2940.70 USD cena ustanowiła dołek blisko 2602.80 USD

Po przejściu na wykres tygodniowy dostrzec można otwarcie na poziomie najwyższym od połowy października, gdzie cena znalazła się w okolicach kluczowego oporu na 2817.30. O powrocie kupujących świadczy także akcja cenowa z ubiegłego tygodnia, kiedy cena rosła od jego otwarcia aż do zamknięcia.

Kontynuacja wzrostów wydaje się być teraz uzależniona od testu oporu na 2817.30. Jeśli byki będą w stanie pokonać ten obszar, ponownie odsłonięte zostaną historyczne maksima na poziomie 2940.70 USD. W przeciwnym razie cena pozostanie uwięziona w zakresie, którego dolnego ograniczenie na wykresie tygodniowym znajduje się na poziom 2602.90 (minima z listopada br.).

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>

Kontynuacja wzrostów wydaje się być teraz uzależniona od testu oporu na 2817.30. Jeśli byki będą w stanie pokonać ten obszar, ponownie odsłonięte zostaną historyczne maksima na poziomie 2940.70 USD


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here