Naga MarketsPowoli, acz nieubłaganie zbliża się koniec roku, dlatego też analitycy światowych banków zaczęli przedstawiać swoje prognozy dla amerykańskich rynków akcji na 2022 rok. Jak co roku, niektóre szacunki rozbiegają się między sobą, inne zaś wyglądają niemal identycznie. Wśród największych optymistów zdecydowanie znajduje się Wells Fargo, który szacuje na kolejny rok wzrost indeksu S&P 500 do niebotycznych poziomów, znacznie przekraczających 5 tys. punktów.

  • Czas na przejrzenie najciekawszych analiz na rok 2022
  • Dotyczą one indeksu S&P 500, czyli głównego rynku w USA
  • Swoje typy podały między innymi takie instytucje jak Goldman Sachs, Wells Fargo, Morgan Stanley czy RBC
  • Największa różnica w punktacji na kolejny rok wynosi 900 punktów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Różnica na S&P 500 nawet 900 punktów, kto pozostaje największym pesymistą?

Rok 2021 powoli dobiega końca, w tym momencie praktycznie kilka sesji dzieli nas od grudnia a to idealny okres by przyjrzeć się temu, jak zapatrują się główne banki inwestycyjne na główny, amerykański parkiet. Pięć największych banków: Morgan Stanley, Wells Fargo, Goldman Sachs, Bank of America oraz RBC podjęło się analizy indeksu S&P 500 na kolejny rok.Jak się okazuje również, tradycja odmiennego zdania nadal króluje. Według analityków Wells Fargo kolejny rok będzie stał pod znakiem znacznych wzrostów na głównym indeksie 500 największych spółek. Co więcej nawet, pozostaje on póki co największym optymistą zestawienia z szacunkiem do sięgnięcia przez indeks nawet progu 5300 punktów

wykres Kurs indeksu S&P500 H1 25.11.2021
Kurs indeksu S&P500 H1 25.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Utrzymujące się niedobory podaży i presja inflacyjna skłaniają nas do skorygowania wielkości niektórych celów na 2022 r., ale uważamy, że globalna gospodarka nadal powinna zaznaczać ponadprzeciętne tempo w przyszłym roku. Co ważniejsze, nasze preferencje taktyczne na najbliższe 6 do 18 miesięcy pozostają prawie wszystkie niezmienione.” – podają analitycy.

Tymczasem Morgan Stanley twierdzi, że “Podczas gdy zyski dla całego indeksu pozostają trwałe, nastąpi większe rozproszenie zwycięzców i przegranych, a tempo wzrostu istotnie zwolni.” Wobec tego analitycy pozostali przy skromnej wycenie na poziomie 4,400 punktów, zatem poziomu niższego od obecnego zakresu indeksu.

Idąc dalej, Goldman Sachs wycenił indeks na poziomie 5,100 punktów pisząc w wydanej nocie: “Spowalniający wzrost gospodarczy, zacieśniający się Fed i rosnące realne rentowności sugerują, że inwestorzy powinni oczekiwać w przyszłym roku zwrotów na poziomie nieznacznie poniżej średniej.” Podobnie zresztą uważają analitycy RBC, którzy oszacowali indeks na poziomie 5,050 punktów. Na koniec analitycy Bank of America (BofA Global Research) oszacowali indeks na zakresie 4,600 punktów.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here