Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleIndeks S&P 500 cały czas odrabia straty po silnym osunięciu z ostatniego kwartału ubiegłego roku. Analityk Credit Suisse uważa, że do końca roku notowania tego amerykańskiego indeksu ustanowią nowe historyczna maksima osiągając poziom 3025 punktów.

Jonathan Golub, strateg amerykańskiego rynku akcji w Credit Suisse przyjmuje coraz bardziej byczą postawę na indeksie S&P 500, po tym jak notowania uwalniają się z 5-miesięcznej drzemki.

“Wzrost zysków korporacji spowalnia bardziej od oczekiwań, jednakże poprawa nastrojów oznacza, że inwestorzy będą skłonni zapłacić za akcje większą cenę” – powiedział Golub.

Według Goluba, inwestorzy nie wyeksponowali jeszcze w pełni na ryzyko swojego portfolio po turbulencjach z IV kw. 2018 roku, pomimo gwałtownego spadku zmienności i spreadów,a gdy to nastąpi, wyceny będą rosły.

Zobacz również:  Zbyszek zaprasza na Invest Cuffs i na wykład o filozofii spekulacji Rafała Zaorskiego

Do wzrostów może się również przyczynić mniej jastrzębia retoryka ze strony Rezerwy Federalnej oraz potencjalne zakończenie wojny handlowej na linii USA – Chiny. Przy oczekiwaniach wzrostu indeksu S&P 500 do poziomu 3025 punktów, Golub zrewidował jednocześnie prognozy zysków na obecny rok ze 174 dolarów za akcję do 170 dolarów.

Indeks S&P 500 na 5-miesięcznych maksimach

Notowania amerykańskiego indeksu S&P 500 pokonały w minionym tygodniu kluczowy opór w obrębie 28113 po uprzedniej korekcie z tego poziomu do wsparcia przy 2730. Taka sytuacja na wykresie otwiera drogę dalszym wzrostom, których najbliższy istotny cel wypada na historycznych maksimach w pobliżu poziomu 2940.

Do celu wyznaczanego przez Jonathana Goluba na koniec roku, cena z obecnych poziomów musiałby wzrosnąć o około 7%. Najpierw jednak kupujący będą musieli zmierzyć się z oporem na 2940, który prawdopodobnie przyciągnie trochę ofert jeśli zostanie przetestowany.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Indeks S&P500 - wykres dzienny - 19 marca 2019
Indeks S&P500 – wykres dzienny – 19 marca 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here